Beniaminek kończy wygraną. Polfarmex kończy siódmy!

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski wygraną kończy swój debiutancki sezon na parkietach Tauron Basket Ligi. W Kaliszu beniaminek ograł Polfarmex Kutno, który przez taki wynik kończy rundę zasadniczą na siódmej pozycji.

Krzysztof Kaczmarczyk

Ostrowianie zapowiadali, że chcą zakończyć sezon pozytywnym akcentem, czyli wygraną nad Polfarmexem Kutno. Gracze beniaminka TBL słowa dotrzymali, pokonali rywali z Kutna odnosząc 12. triumf w sezonie.

Podopieczni Zorana Sretenovicia rozpoczęli kapitalnie, bo od prowadzenia 13:2. Gracze BM Slam Stali wykorzystali swoich pierwszych siedem rzutów z gry, dzięki czemu prowadzili nawet 26:13.

Wtedy jednak przebudzili się kutnianie, którzy kwartę zakończyli serią 7:0. Polfarmex poszedł za ciosem. W drugiej ćwiartce nie tylko zdołał odrobić straty, ale i schodził na przerwę prowadząc.

Po przerwie długo żadnej z drużyn nie udawało się wypracować sobie przewagi. Udało się to dopiero gospodarzom, którzy na pięć minut przed końcem spotkania prowadzili 67:60.

Zespół Jarosława Krysiewicza ruszył jednak w pogoń. Zza linii 6,75 trafili Jarosław Zyskowski i Bartłomiej Wołoszyn, dzięki czemu na dwie minuty przed końcem przyjezdni mieli cztery oczka więcej od BM Slam Stali i byli na najlepszej drodze do zwycięstwa.

Wtedy jednak kutnianie stanęli, a Curtis Millage wspólnie z Mateuszem Zębskim zdobyli łącznie osiem oczek dając swojej drużynie pożegnalny triumf.

Beniaminek rozgrywki zakończył z bilansem 12 wygranych i 20 porażek, co przełożyło się na 13. miejsce w tabeli. W niedzielnym meczu największy wkład w wygraną miał Alexis Wangmene, który zanotował 18 oczek wykorzystując 8 z 11 oddanych rzutów z gry.

Millage dołożył 15 punktów, cztery zbiórki i tyle samo asyst. Christo Nikołow z kolei wykorzystał wszystkie cztery próby w rzutach zza łuku.

Wśród pokonanych 16 oczek uzbierał Zyskowski. Porażka kosztowała Polfarmex spadek z szóstego na siódme miejsce po rundzie zasadniczej. W fazie play-off kutnianie zmierzą się z Rosą Radom.

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski - Polfarmex Kutno 79:75 (26:20, 16:24, 15:12, 22:19)

BM Slam Stal: Wangmene 18, Nikołow 16, Millage 15, Sroka 11, Zębski 10, Ochońko 6, Delaney 2, Żurawski 1, Kaczmarzyk 0, Niedźwiedzki 0, Suliński 0.

Polfarmex: Zyskowski 16, Fraser 12, Wołoszyn 12, Parker 9, Gabiński 7, Faber 7, Grochowski 5, Bartosz 4, Malczyk 3.