Zielonogórzanie po pierwszym meczu play-off: Zrobilismy pierwszy krok

Zadowolony ze zwycięstwa swojej drużyny w pierwszym meczu play-off z Asseco Gdynia był trener Stelmetu BC. - Cieszymy się z pierwszej wygranej, ale w naszych głowach jest wciąż wynik 0-0 - przyznał Saso Filipovski.

Ewelina Bielawska

Zielonogórski Stelmet BC pokonał w pierwszym meczy fazy play-off zespół Asseco Gdynia 91:57. - Gratuluję mojej drużynie zwycięstwa. Zrobiliśmy pierwszy krok. Pokazaliśmy koncentrację do samego końca spotkania. W pierwszej kwarcie zespół gości zagrał dobrze i zasłużenie wygrał tę część spotkania. W drugiej połowie zagraliśmy na naszym poziomie wygrywając mecz - powiedział na pomeczowej konferencji trener Saso Filipovski.

Szkoleniowiec podziękował fanom za doping i bycie z drużyną podczas czwartkowego spotkania podkreślając jednocześnie, że nie osiadają na laurach i w dalszym ciągu będą ciężko przygotowywać się do kolejnych spotkań. - Dziękuję kibicom, którzy przyszli nas wspierać. To było ładne widowisko. Cieszymy się, że zaczęliśmy grać play-offy i że rozpoczęliśmy je od wygranej. W naszych głowach jest cały czas wynik 0-0 i takie będziemy mieli podejście do każdego meczu - przyznał.

Podobnego zdania był zawodnik drużyny gospodarzy, Karol Gruszecki. Koszykarz był w czwartkowym pojedynku jednym z najskuteczniejszych graczy Stelmetu BC. - Cieszymy się, że nadszedł czas play-offów. Pomimo, że z Asseco spotkaliśmy się w zeszłym tygodniu to przez kilka ostatnich dni ciężko przygotowywaliśmy się do tej serii. Podeszliśmy do tego meczu bardzo poważnie, chcąc wygrać. Do ostatnich minut walczyliśmy na parkiecie, powiększając przewagę. Cieszymy się z tego zwycięstwa. Teraz dwa kolejne ważne mecze przed nami, gdzie na pewno będziemy grać na 100 procent - zakończył.