Będą siódme mecze na Wschodzie! Heat i Pacers dalej w grze!

Dwyane Wade celną trójką w końcówce zapewnił Miami Heat zwycięstwo nad Charlotte Hornets w szóstym meczu ćwierćfinału play-off NBA. W walce o awans pozostają także koszykarze Indiany Pacers.

Jacek Konsek

Dwyane Wade nie trafił rzutu trzypunktowego od grudnia, notując serię 0/22 w tym elemencie. W piątek było inaczej, a celna trójka na 46 sekund przed końcem czwartej kwarty okazała się kluczowa. Dzięki niej Miami Heat doprowadzili do siódmego spotkania w serii z Charlotte Hornets.

Wade zdobył 23 punkty, miał sześć zbiórek i cztery asysty. Początkowo zawodził, lecz w najważniejszych momentach nie zawiódł. Dwa oczka mniej zapisał na swoim koncie Luol Deng.

Żar pokonał Szerszenie na ich własnym parkiecie, gdzie gospodarze ponieśli w tym sezonie jedynie 10 porażek. Nie udało się tym samym Hornets uzyskać awansu do kolejnej serii play-off, na co czekają w mieście od 2002 roku. Na nic zdały się tym razem popisy strzeleckie Kemby Walkera, który zdobył 37 punktów.

Toronto Raptors nie wykorzystali szansy, aby uzyskać awans do półfinału konferencji po raz pierwszy od 2001 roku. W szóstym meczu nie mieli wiele do powiedzenia w starciu z Indianą Pacers, która drugą połowę wygrała różnicą 22 punktów.

- Mieliśmy bojowe nastawienie. Wiedzieliśmy, że to może być koniec sezonu, musieliśmy zatem jako grupa walczyć o zwycięstwo - przyznał Paul George, który zdobył 21 punktów, miał 11 zbiórek i sześć asyst. Wraz z Georgem Hillem zdobyli 24 punkty w drugiej połowie, w której to kluczowa okazała się seria 18:0 pomiędzy trzecią a czwartą kwartą.

W ekipie z Kanady słabą skutecznością popisali się liderzy. Kyle Lowry miał 4/14 z gry, z kolei DeMar DeRozan 3/13. Cory Joseph i DeMarre Carroll z 15 punktami byli najlepszymi strzelcami gości.

Mecz numer siedem w Toronto, gdzie Raptors dwa lata temu przegrali już siódmy mecz serii z Brooklyn Nets. Czy tym razem wykorzystają szansę?