MVP 3. kolejki Top 16 Pucharu Europy: Chuck Eidson

Koszykarze Lietuvosu Rytas różnicą aż 41 punktów rozgromili na własnym parkiecie niemiecki Artland Dragons. Głównym autorem zwycięstwa okazał się Chuck Eidson, który po raz kolejny wykazał się niezwykłą wszechstronnością. Warty uwagi był także występ litewskiego środkowego Darjusa Lavrinovicia, który poprowadził Dynamo Moskwa do triumfu nad ekipą Maroussi Ateny.

Łukasz Żaguń

Prawdziwy popis strzelecki urządzili swoim kibicom koszykarze Lietuvosu Rytas, którzy podejmowali na własnym parkiecie niemiecki Artland Dragons. Od samego początku spotkanie układało się po myśli gospodarzy, którzy ostatecznie rozgromili rywala 105:64. Świetne zawody w szeregach miejscowych rozegrał Chuck Eidson. Amerykański skrzydłowy po raz kolejny udowodnił, że należy do graczy niezwykle wszechstronnych. W całym meczu zapisał na swoje konto 18 punktów, 8 asyst oraz 7 zbiórek. Przechwycił także 3 piłki. Wymusił na rywalach 6 fauli (7/7 z linii rzutów wolnych). Jego wskaźnik oceniający wyniósł w tym pojedynku 37.

Jak dotychczas bez porażki w drugiej fazie rozgrywek Pucharu Europy pozostają koszykarze Dynamo Moskwa. Rosyjski team tym razem gładko rozprawił się na własnym parkiecie z ekipą Maroussi Ateny. Głównym autorem zwycięstwa okazał się litewski środkowy Darjus Lavrinović. Zawodnik ten nie tylko był tego dnia najlepszym strzelcem, ale także królem tablicy. W 22 minuty zdobył 23 punkty, 9 zbiórek, 4 asysty oraz przechwyt (wskaźnik oceniający - 33). - Zagraliśmy w tym spotkaniu jak drużyna, świetnie zarówno w defensywie jak i ofensywie. Wykonaliśmy wszystko, co przekazał nam przed meczem trener - powiedział po spotkaniu Lavrinović.

Miano niepokonanych zachowali także gracze Benettonu Treviso, którzy na wyjeździe rozgromili turecki Turk Telekom. Goście od samego początku przewodzili, a cały mecz wygrali różnicą aż 32 "oczek". Na ten sukces zapracowali co prawda wszyscy zawodnicy, jednak wydaje się, że największą pracę wykonał w tym pojedynku Judson Wallace. Amerykanin zanotował swój najlepszy występ w bieżących rozgrywkach Pucharu Europy. Spędził na parkiecie 30 minut, a w tym czasie zapisał double-double (22 punkty, 10 zbiórek). Ponadto dołożył jeszcze 3 przechwyty oraz 2 asysty (wskaźnik oceniający - 32).

W szeregach Dynamo Moskwa równie dobry występ co Lavrinović zanotował Travis Hansen. Amerykański skrzydłowy był przede wszystkim tego dnia niezwykle skuteczny. Trafił 8 z 11 rzutów. Przez 35 minut uzbierał 20 "oczek", 7 asyst oraz 4 przechwyty. Jego wskaźnik oceniający wyniósł 29.

Indywidualne wyróżnienia 3. kolejki Top 16 PE:

Najwięcej punktów: Shammond Williams (Pamesa Walencja), Rafa Martinez (Pamesa Walencja) - 24

Najwięcej zbiórek: Erwin Dudley (Turk Telekom) - 12

Najwięcej asyst: Chuck Eidson (Lietuvos Rytas), Rolandas Jarutis (Azovmash Mariupol) - 8

Najwięcej bloków: Stefan Marković (Hemofarm Stada) - 3

Najwięcej przechwytów: Dijon Thompson (Azovmash Mariupol) - 6

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.