Niesamowity rekord Cavs! Takiego meczu w historii NBA jeszcze nie było!

25 celnych rzutów trzypunktowych - to od czwartku najlepszy wynik w historii NBA! Cleveland Cavaliers zdobyli w tym elemencie 75 punktów i pokonali Atlantę Hawks 123:98 w drugim meczu półfinału Konferencji Wschodniej.

Jacek Konsek
East News

To najlepszy wynik w historii play-off, ale także sezonu zasadniczego! 25 celnych trójek na 45 prób to absolutny rekord NBA w tym elemencie. Do tej pory rekord należał do Orlando Magic i Houston Rockets, którzy trafiali po 23 trójki w spotkaniu. Co ciekawe, już do przerwy Cavs mieli na swoim koncie 18 celnych rzutów z dalekiego dystansu, a w całym meczu aż 10 zawodników trafiło przynajmniej raz zza linii 7,24m.

- Dla nas wszystkich był to wyjątkowy wieczór. Ustanowienie takiego rekordu to coś specjalnego, zwłaszcza że w tej lidze gra tylu świetnych graczy i tak dobre zespoły - przyznał LeBron James, który z 27 punktami był liderem gospodarzy.

James trafił cztery trójki, podobnie jak Kyrie Irving - obaj mieli o trzy mniej niż specjalista w tej dziedzinie J.R. Smith. Trzy trójki dołożył Kevin Love, dwie Richard Jefferson, a po jednej: Frye, Dellavedova, Williams, Shumpert i Dahntay Jones - to on trafił 24 trójkę i ustanowił nowy rekord.

Jak można się spodziewać - taka liczba celnych rzutów z dalekiego dystansu miała wpływ na przebieg spotkania, które było niezwykle jednostronne. Już do przerwy przewaga gospodarzy wynosiła 33 punkty! Tyronn Lue mógł więc dać odpocząć swoim liderom - LeBron i spółka nie pojawili się już na parkiecie w czwartej kwarcie.

- Kiedy oni zaczynają tak trafiać, nie wiem czy ktokolwiek byłby w stanie ich pokonać. Mieliśmy nadzieję, że w końcu zaczną się mylić - przyznał po meczu, nomen omen, specjalista od trójek w zespole Atlanty Hawks, Kyle Korver.

Cavaliers są obecnie w niesamowitej formie i nie jest wykluczone, że drugi rok z rzędu ich rywalizacja z Jastrzębiami zakończy się po czterech spotkaniach. Przypomnijmy, że w zeszłorocznym finale konferencji Kawaleria rozbiła drużynę ze stanu Georgia 4-0.

Kolejne dwa mecze w Atlancie, pierwszy już w sobotę o godzinie 1 w nocy czasu polskiego.

Cleveland Cavaliers - Atlanta Hawks 123:98 (35:20, 39:18, 32:32, 17:28)
(James 27, Smith 23, Irving 19 - Millsap 16, Teague 14, Humphries 12)

Stan rywalizacji: 2-0 dla Cavs

Czy Cleveland Cavaliers zostaną mistrzami NBA?