Włochy: Czyż i Logan kończą sezony

Zespoły Olka Czyża (Giorgio Tesi Group Pistoia) i Davida Logana (Banco di Sardegna Sassari) w środę przegrały po raz trzeci w ćwierćfinale i zakończyły swój udział w sezonie 2015/2016 w Lega Basket.

Karol Wasiek

Po dwóch meczach ćwierćfinałowych drużyny, w których występują reprezentanci Polski, zgodnie przegrywały 0:2. W trzecim pojedynku bliżej zwycięstwa była ekipa Aleksandra Czyża. Giorgio Tesi Group Pistoia dopiero po dogrywce przegrała z Sidigas Avellino 90:92.

Niezłe zawody rozegrał polski skrzydłowy, który w ciągu 32 minut skompletował double-double, zdobywając 10 punktów i 10 zbiórek.

Dla Czyża były to bardzo udane rozgrywki. Zawodnik ze średnimi 11,3 punktu i 5,5 zbiórki na mecz był jednym z najlepszych zawodników drużyny w tym sezonie.

Logan też kończy

16 oczek w spotkaniu z Grissin Bon Reggio Emilia zdobył David Logan. Jego Banco di Sardegna Sassari przegrało 85:99. Gospodarze ani przez moment nie potrafili podjąć walki z faworyzowaną ekipą gości. Już do przerwy mieli o 20 punktów więcej i stało się jasne, która drużyna awansuje do półfinału.

Logan w tym sezonie w barwach zespołu z Sassari zdobywał przeciętnie 17 punktów na mecz.