Emocje w Radomiu! Anwil wyrwał pierwszy mecz!

Świetne rozpoczęcie półfinałów w Tauron Basket Lidze! Po emocjonującej końcówce Anwil Włocławek pokonał na wyjeździe Rosę Radom 64:58 i objął prowadzenie w serii 1-0.

Jacek Konsek

Cóż za emocje na rozpoczęcie play-off w Tauron Basket Lidze. Mecz obrony i niewykorzystanych szans, lecz trzymający w napięciu do ostatnich sekund. Anwil Włocławek roztrwonił 15-punktowe prowadzenie z drugiej połowy, jednak ostatecznie triumfował 64:58. W końcówce kluczową trójkę trafił David Jelinek, który cały mecz zawodził. Czech wytrzymał presję i dzięki celnej próbie z dystansu dał Rottweilerom prowadzenie w serii 1-0.

Włocławianie drugą połowę rozpoczęli od serii 13:2. Kapitalnie spisywali się wówczas Fiodor Dmitriew i Robert Skibniewski, którzy zdobyli 16 z 20 punktów gości w tej odsłonie. Ekipa trenera Milicicia prowadziła w tej odsłonie 42:27, a Rosa nie miała nic nie powiedzenia. Fatalnie mylili się Thomas, Harris - liderzy ekipy z Radomia.

Gospodarze nie zamierzali się jednak poddawać. Zespół do odrabiania strat pociągnął Michał Sokołowski, który zdobył cztery punkty z rzędu w końcówce trzeciej odsłony. Swoje dołożył też Igor Zajcew, a kiedy za trzy w końcu trafił Torey Thomas Rosa wyszła na prowadzenie 53:51!

Zacięta walka trwała już do ostatnich sekund czwartej kwarty. Przez pięć minut żadna z ekip nie zdobyła punktu, fatalnie myląc się w próbach z dystansu. Na 40 sekund przed finałową syreną piłka trafiła do Jelinka, który miał 0/4 za trzy, a kilka minut wcześniej otrzymał faul techniczny. Czech wytrzymał jednak presję i celnie przymierzył zza linii 6,75m.

Rosa w końcówce nie potrafiła już zniwelować deficytu - mylił się Sokołowski i Zajcew. Ostatecznie ekipa trenera Kamińskiego wywalczyła jedynie 58 punktów - ciężko myśleć o wygrywaniu meczów na tym etapie z taką zdobyczą. Różnicę zrobiły rzuty trzypunktowe, których goście trafili 11, przy pięciu Rosy.

Skibniewski i Dmitriew zdobyli po 15 punktów dla zwycięzców, z czego "Skiba" wszystkie oczka wywalczył w drugiej połowie. Wśród pokonanych "Sokół" zgromadził 16 punktów, a Zajcew dołożył 10.

Drugi mecz odbędzie się również w Radomiu. Początek w sobotę o godzinie 20.

Rosa Radom - Anwil Włocławek 58:64 (13:15, 12:14, 21:20, 12:15)

Rosa: Sokołowski 16, Zajcew 10, Bonarek 7, Adams 6, Thomas 5, Szymkiewicz 4, Hajrić 4, Jeszke 3, Harris 3, Witka 0, Schenk 0.

Anwil: Dmitriew 15, Skibniewski 15, Chyliński 8, Tomaszek 8, Andjusić 7, Jelinek 5, Stelmach 3, Bristol 3, Łączyński 0.

Stan rywalizacji: 1-0 dla Anwilu