Sędziowie zepsuli widowisko w Zielonej Górze

Po zakończeniu pierwszego spotkania finałowego znów wiele mówi się o kiepskich decyzjach arbitrów. Najbardziej kontrowersyjna sytuacja była pod koniec pierwszej dogrywki, kiedy doszło do kontaktu pomiędzy Łukaszem Koszarkiem i Toreym Thomasem.

Karol Wasiek

Na trzy sekundy przed zakończeniem pierwszej części dogrywki Torey Thomas sprytnie zamarkował rzut i powiesił w powietrzu Łukasza Koszarka, kapitana Stelmetu BC, który po chwili wpadł na gracza Rosy. Amerykanin przy tym zwodzie popełnił jednak błąd kroków i już wtedy sędziowie powinni użyć gwizdka. Nie zrobili tego, a pomiędzy zawodnikami doszło do kontaktu fizycznego.

Sędziowie ponownie nie użyli gwizdka. Gdyby arbitrzy zdecydowali się odgwizdać przewinienie, to Thomas stanąłby na linii rzutów wolnych przy remisie 74:74 i z pewnością wyprowadziłby drużynę na prowadzenie. Stelmet BC byłby w sporych opałach, ponieważ do zakończenia dogrywki pozostawały jedynie trzy sekundy.

W wywiadzie pomeczowym Koszarek nie chciał do końca odnosić się do tej sytuacji. - Muszę zobaczyć jeszcze tę akcję na wideo. Kontakt z pewnością był, ale trudno mi w tej chwili cokolwiek więcej powiedzieć - mówił w rozmowie z Polsatem Sport.

Niestety to panowie: Ćmikiewicz, Trawicki i Maliszewski byli głównymi aktorami czwartkowego spotkania w Zielonej Górze. Nie da się ukryć, że arbitrzy nie mieli najlepszego dnia. Po zakończeniu meczu wiele nieprzychylnych opinii spadło właśnie na trójkę sędziowską, która nie dostosowała swojego poziomu do rangi spotkania.

Na konferencji prasowej Wojciech Kamiński, opiekun Rosy Radom, zabrał głos w sprawie poziomu sędziowania. - Być może ta jedna sytuacja mogła zaważyć na wyniku, ale my mieliśmy wcześniej kilka takich rzutów i piłek, które zmarnowaliśmy. Co do tej decyzji nie mam pretensji. Wcześniej dopatrzyłbym się kroków, a nie faulu chyba. W finale sędziują najlepsi, więc mamy pełne zaufanie - odparł polski szkoleniowiec.

Czy sędziowie wypaczyli wynik meczu Stelmet BC Zielona Góra - Rosa Radom?