Sensacja w Hiszpanii - zespół Thomasa Kelatiego ograł Real!

W lidze hiszpańskiej trwają ćwierćfinały. W niedzielę do sporej niespodzianki doszło w Murcii, gdzie miejscowy zespół z Thomasem Kelatim w składzie pokonał Real Madryt 91:87.

Karol Wasiek

Faza ćwierćfinałowa w ACB toczy się do dwóch zwycięstw. W pierwszym spotkaniu Real Madryt dopiero na samym finiszu zapewnił sobie wygraną. "Królewscy" zwyciężyli 107:103. UCAM CB Murcia pokazała jednak, że drzemie w niej spory potencjał i może napsuć sporo krwi ekipie z Madrytu.

W niedzielę podopieczni Fotisa Katsirakisa potwierdzili swoją dobrą dyspozycję. Co prawda jeszcze w połowie czwartej kwarty był remis po 77, ale później dominowała już tylko UCAM CB Murcia, która wygrała 91:87.

Gospodarzy do triumfu poprowadził duet Facundo Campazzo-Vitor Faverani, który zdobył 38 punktów. 12 dołożył za to Carlos Cabezas. Prawie 20 minut na parkiecie spędził Thomas Kelati, który zdobył sześć punktów i trzy zbiórki.

W rywalizacji do dwóch zwycięstw jest remis 1:1. Teraz seria przenosi się do Madrytu. Trzecie spotkanie odbędzie się we wtorek.

UCAM CB Murcia - Real Madryt 91:87

Stan rywalizacji: 1:1