ME U-20: kolejny dobry mecz Polek! Biało-Czerwone są w ćwierćfinale!

Fazę pucharową mistrzostw Europy do lat 20 w Matosinhos polskie koszykarki rozpoczęły w bardzo dobrym stylu. Polki po efektownej wygranej nad Niemkami wywalczyły awans do ćwierćfinału imprezy!

Krzysztof Kaczmarczyk

Podopieczne trenerów Romana Skrzecza i Piotra Kulpekszy przystępowały do rywalizacji z Niemkami jako faworytki i nie zawiodły. Po kapitalnym meczu grupowym z Portugalkami, dzień później Biało-Czerwone utrzymały dobry poziom gry i pewnie awansowały do ćwierćfinału.

W starciu z Niemkami nasze młode koszykarki szybko przejęły pełną kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie. Przewaga Polek rosła niemal z każdą kolejną minutą, a do szatni na przerwę schodziły przy prowadzeniu 32:19.

Rywalki miały ogromne problemy w ofensywie. Agresywna gra reprezentantek naszego kraju sprawiła, że w drugiej połowie sukces był niezagrożony, a szansę występu na parkiecie dostały po raz kolejny wszystkie zawodniczki.

Ostatecznie Biało-Czerwone wygrały w pełni zasłużenie pieczętując awans do najlepszej ósemki turnieju rozgrywanego w portugalskim mieście Matosinhos.

Niemal tradycyjnie najskuteczniejszymi zawodniczkami w naszej drużynie okazały się Monika Radomska oraz Anna Makurat. W środę obie zapisały na swoim koncie po 13 oczek.

Ćwierćfinałowym rywalem Biało-Czerwonych będą Rosjanki, które pokonały 81:70 rywalki z Holandii. Spotkanie rozegrane zostanie dopiero w piątek, bowiem czwartek będzie dniem wolnym od rywalizacji.

Polska - Niemcy 63:47 (20:11, 12:8, 17:11, 14:17)

Polska: Monika Radomska 13, Anna Makurat 13, Zuzanna Puc 9, Sylwia Bujniak 9, Karolina Poboży 7, Kamila Podgórna 4, Zuzanna Sklepowicz 4, Klaudia Budkiewicz 2, Joanna Grymek 2, Alicja Szloser 0, Amalia Rembiszewska 0, Aleksandra Makura 0.

Niemcy: Luana Rodefeld 7, Emma Stach 6, Maria-Angelina Sola 6, Annalena Blume 5, Alexandra Wilke 4, Paulina Korner 4, Lena Wenke 4, Nadjeschda Ilmberger 4, Laura Zdravevska 3, Laura Schinkel 2, Johanne Klug 2, Sarah Stock 0.

Czy Polki wywalczą medal na turnieju w Matosinhos?