Mocne rozpoczęcie Polek w ostatnim turnieju w Chinach

Ostatni turniej podczas tournee po Chinach polskie koszykarki rozpoczęły w znakomitym stylu. W miejscowości Yangi Biało-Czerwone bardzo wysoko pokonały reprezentację regionu Sinciang.

W tym artykule dowiesz się o:

Była to trzecia konfrontacja tych drużyn podczas pobytu Polek w Azji i druga wygrana Biało-Czerwonych.

Tym razem podopieczne Teodora Mołłowa bardzo dobrze weszły w spotkanie i już po pierwszej kwarcie prowadziły bardzo wyraźnie.

Rywalki jedynie w drugiej kwarcie były w stanie nawiązać wyrównaną walkę i wygrać tą część meczu. Po zmianie stron nasze reprezentantki ponownie podkręciły tempo gry, wygrywając ostatecznie spotkanie różnicą aż 32 punktów.

W czwartkowym meczu najskuteczniejszą koszykarką w reprezentacji Polski okazała się Agnieszka Skobel, na koncie której pojawiło się 17 oczek. Oprócz rzucającej Ślęzy Wrocław jeszcze cztery inne koszykarki zanotowały dwucyfrowe zdobycze punktowe.

Już w piątek na kadrę Mołłowa czeka rywalizacja z reprezentacją Danii. Na zakończenie zmagań podczas tournee Polki w sobotę zagrają z Chinkami.

Reprezentacja Polski - Reprezentacja Sinciang 91:59 (26:11, 18:20, 23:16, 24:12)

Punkty dla Polski: Agnieszka Skobel 17, Aleksandra Pawlak 13, Magdalena Koperwas 12, Roksana Schmidt 12, Aldona Morawiec 11, Paulina Żukowska 8, Aleksandra Wajler 6, Magdalena Szajtauer 6, Żaneta Durak 2, Katarzyna Trzeciak 2, Wiktoria Zapart 2, Katarzyna Jaworska 0.

{"id":"","title":""}