ME U-20: Druga wygrana Polaków!

Polscy juniorzy wygrali drugi mecz na mistrzostwach Europach U-20 dywizji B. W greckiej Chalkidzie pokonali Rosjan 70:60 i legitymują się bilansem 2-0.

Jacek Konsek

Podopieczni Arkadiusza Miłoszewskiego pewnie pokonali Rosjan, prowadząc w pewnym momencie różnicą nawet 22 punktów. Przez trzy kwarty Polacy dominowali na parkiecie, lecz w ostatniej odsłonie oddali pole rywalom.

13 punktów wywalczył najlepszy strzelec w naszej ekipie Dominik Olejniczak, trzy oczka mniej dołożył Jakub Nizioł. O krok od double-double był Maciej Bender, który do dziewięciu punktów dołożył 10 zbiórek. Polacy mieli 10 zbiórek więcej od Rosjan, którzy popełnili aż 23 straty.

Polacy z bilansem 2-0 są liderami grupy B. W poniedziałek Biało-Czerwoni mają dzień przerwy. We wtorek zmierzą się z Estonią, która przegrała dotąd oba spotkania.

Do dywizji A awansują trzy najlepsze zespoły turnieju w Chalkidii. Do tej pory bez porażki, obok Polaków, pozostają: Grecy, Brytyjczycy i Czarnogórcy.

Polska - Rosja 70:60 (21:15, 18:11, 20:11, 11:23)

Polska: Olejniczak 13, Nizioł 10, Zywert 9, Bender 9, Jankowski 7, Ponitka 6, Wadowski 6, Kulka 6, Marek 2, Fatz 2, Bojanowski 0.

Najwięcej dla Rosji: Pisklow 14, Jakuszyn 13.