Pierwsza porażka Polski U20 na ME

Reprezentacja Polski do lat 20 dość niespodziewanie przegrała z Islandią 60:62. Tym samym podopieczni Arkadiusza Miłoszewskiego z bilansem 3:1 zakończyli fazę grupową. W piątek początek drugiej fazy.

Karol Wasiek
Polska ma kolejną reprezentację młodzieżową w Dywizji A / Polska ma kolejną reprezentację młodzieżową w Dywizji A

Polacy do środowego spotkania przystąpili bez Grzegorza Kulki, który nabawił się kontuzji w starciu z Estonią. Mimo wszystko Biało-Czerwoni byli faworytem starcia z Islandią.

Mecz jednak od samego początku nie układał się po myśli podopiecznych Arkadiusza Miłoszewskiego. Polacy fatalnie pudłowali z dystansu (1/15 do przerwy), co miało odzwierciedlenie w wyniku. Do przerwy rywale prowadzili 30:29.

Po przerwie Islandczycy odskoczyli na sześć oczek, ale ambitnie grający Polacy zniwelowali straty i pod koniec meczu sami objęli prowadzenie (59:58). Wydawało się, że Biało-Czerwoni dowiozą przewagę do samego końca. Tak się jednak nie stało. W samej końcówce sprytniejsi okazali się Islandczycy, którzy wygrali 62:60.

Polska - Islandia 60:62 (9:13, 20:17, 16:14, 15:18)

Punkty: Jankowski 12, Bender 11, Olejniczak 10, Wadowski 7, Nizioł 6, Bojanowski 6, Fatz 4, Zywert 4, Ponitka 0, Marek 0.