ME U-18: Polki rozpoczynają mistrzostwa od wygranej

Polskie koszykarki od wygranej rozpoczęły udział w mistrzostwach Europy U-18, które w sobotę rozpoczęły się w Sarajewie. W pierwszym swoim meczu podopieczne Rafała Czyszpaka okazały się lepsze od Ukrainek.

Krzysztof Kaczmarczyk
Polska ma kolejną reprezentację młodzieżową w Dywizji A / Polska ma kolejną reprezentację młodzieżową w Dywizji A

Podopieczne Rafała Czyszpaka udanie rozpoczęły turniej w Sarajewie, którego stawką jest mistrzostwo Dywizji B i uzyskanie awansu do Dywizji A.

W swoim pierwszym spotkaniu Biało-Czerwone prowadziły niemal od pierwszej minuty spotkania i kontrolując jego przebieg. Duża w tym zasługa Klaudii Niedźwiedzkiej, która inauguracyjny występ zakończyła z dorobkiem 19 punktów i 9 zbiórek - w obu tych kategoriach okazała się najlepszą koszykarką naszego zespołu.

Ukrainki tylko na moment zagroziły naszym reprezentantkom, kiedy to w połowie trzeciej kwarty zmniejszyły straty do zaledwie 4 punktów i na tablicy wyników było 38:34.

Biało-Czerwone szybko jednak poprawiły grę i już po chwili prowadziły różnicą nawet 16 oczek, wygrywając ostatecznie 52:40.

Grupowymi rywalkami Polek są jeszcze Białorusinki, Dunki i Albanki. Z tymi pierwszymi nasze zawodniczki zmierzą się w niedzielę w swoim drugim meczu na turnieju.

Polska - Ukraina 52:40 (18:10, 14:16, 10:8, 10:6)

Punkty dla Polski: Klaudia Niedźwiedzka 19, Ewa Bacik 9, Natalia Gwizdała 7, Weronika Nowakowska 6, Patrycja Jaworska 4, Natalia Ryng 3, Izabela Zdrodowska 2, Julia Niemojewska 2, Julia Kućko 0, Julia Nielacna 0.

Czy Polki zdołają wywalczyć awans do Dywizji A?