ME U18: młodzi Polacy wracają do gry

W trzecim meczu mistrzostw Europy do lat 18 dywizji B rozgrywanych w Skopje Polska pokonała bardzo wysoko reprezentację Cypru.

Stanisław Grabowski
Koszykówka WP SportoweFakty / Michał Domnik / Koszykówka

Reprezentanci Polski bardzo pewnie pokonali w niedzielę w trzecim swoim meczu w grupie A Cypr. Spotkanie wyrównane było w pierwszej kwarcie (13:12), a później uwidoczniła się przewaga naszych graczy, którzy ostatecznie wygrali bardzo wysoko 70:42. Najskuteczniejszym zawodnikiem meczu był Mikołaj Kurpisz, autor 16 punktów i 8 zbiórek. 11 "oczek" dodał pozyskany przez Rosę Radom Mateusz Szczypiński.

Podopieczni trenera Andrzeja Kierlewicza rozpoczęli mistrzostwa od niespodziewanej porażki z Węgrami. W sobotę młodzi Polacy pokonali już dzięki kapitalnej czwartej kwarcie (22:11) Bułgarów. Poniedziałek będzie dniem przerwy, natomiast we wtorek Polacy zmierzą się z kadrą gospodarzy, czyli Macedończykami o 18:45.

Polska - Cypr 70:42 (13:12, 18:8, 16:5, 23:17)
Polska: Kurpisz 16 (8 zbiórek), Szczypiński 11, Gołębiowski 9, Musiał 8, Wilczek 7, Jodłowski 6, Bogucki 4, Kolenda 3 (5 asyst), Rutkowski 2, Wysocki 2, Pietras 2, Kobel 0.

Polska - Węgry 72:76 (19:18, 24:14, 17:20, 12:24)
Polska: Wilczek 18, Bogucki 14 (8 zbiórek), Szczypiński 12, Musiał 9, Kobel 9 (6 asyst), Gołębiowski 3, Kurpisz 3 (8 zbiórek), Rutkowski 2, Pietras 2, Jodłowski 0, Wysocki 0.

Polska - Bułgaria 74:69 (13:18, 21:22, 18:18, 22:11)
Polska: Gołębiowski 13, Wilczek 12, Szczypiński 11, Rutkowski 10, Wysocki 8 (8 zbiórek), Bogucki 6, Musiał 6, Kurpisz 5, Kobel 3, Kolenda 0, Pietras 0.