ME U-16: bardzo ważna wygrana Polek!

W swoim drugim meczu podczas mistrzostw Europy U-16 koszykarek Polki odniosły bardzo ważny triumf ogrywając 57:54 gospodynie turnieju Rumunki. To druga wygrana w fazie grupowej Biało-Czerwonych.

Krzysztof Kaczmarczyk
Polska ma kolejną reprezentację młodzieżową w Dywizji A / Polska ma kolejną reprezentację młodzieżową w Dywizji A

Po niezwykle efektownej, bo aż 74-punktowej wygranej nad Norweżkami, w drugim swoim meczu w Oradei przyszło Biało-Czerwonym zmierzyć się z gospodyniami - Rumunkami.

W pierwszej połowie nasze zawodniczki miały niewielką przewagę, jednak trzecia ćwiartka wszystko zmieniła. Gospodynie odrobiły niemal wszystkie straty i kluczowa dla losów meczu miała być decydująca część spotkania.

W niej podopieczne Macieja Gordona wytrzymały ciśnienie pomimo, że jeszcze na dwie minuty przed końcem przegrywały 52:49. Wtedy Biało-Czerwone przeprowadziły dwie trzypunktowe akcje, które okazały się w ostatecznym rozrachunku kluczowe.

Ostatnie sekundy to dwa celne rzuty wolne Anny Makurat, która zapewniła Polsce triumf.

Makurat z dorobkiem 18 oczek była najskuteczniejszą zawodniczką meczu. Trzy mniej na swoim koncie zapisała Olga Trzeciak.

W niedzielę nasze koszykarki zagrają z Macedonią.

Polska - Rumunia 57:54 (16:13, 19:15, 8:14, 14:12)

Punkty dla Polski: Anna Makurat 18, Olga Trzeciak 15, Aleksandra Wojtala 9, Zuzanna Kulińska 4, Natalia Popiół 4, Liliana Banaszak 4, Aleksandra Ziemborska 3, Karina Gzinka 0, Weronika Hipp 0, Aleksandra Iwaniuk 0, Martyna Leszczyńska 0, Anna Winkowska 0.