Wygrana Anwilu Włocławek w sparingu

Anwil Włocławek w sobotę wygrał swoje pierwsze spotkanie w okresie przedsezonowym. Rottweilery wysoko pokonały KSK Noteć Inowrocław 100:68. Najlepszym strzelcem spotkania był Paweł Leończyk.

Michał Wietrzycki

Anwil Włocławek od starcia z KSK Notecią Inowrocław rozpoczął cykl meczów sparingowych. Rottweilery nie miały większych problemów z pokonaniem rywala, mimo dużych braków personalnych. Igor Milicić wciąż nie miał do dyspozycji Roberta Skibniewskiego i Borisa Bojanovskiego. Z gry wyłączony był również Fiodor Dmitriew, który doznał złamania nosa podczas jednego z treningów.

Igor Milicić miał do dyspozycji sześciu zawodników z podstawowego składu i kilku juniorów, którzy możliwość gry dostali już w pierwszej kwarcie. Trener Anwilu podkreślał, ze wynik tego spotkania nie ma dla niego znaczenia, przede wszystkim chodziło o przetrenowanie poszczególnych zagrywek.

Rottweilery kontrolowały przebieg spotkania przez cały czas, jedynie w drugiej kwarcie goście zbliżyli się z wynikiem na kilka punktów. Kolejne dwie kwarty należały już do gospodarzy. Wynik spotkania celną trójką ustalił Kacper Młynarski. Włocławianie ostatecznie wygrali 100:68, najlepszym strzelcem spotkania był Paweł Leończyk, który zdobył 20 punktów, w zdobywaniu punktów wspierał go Toney McCray, autor 18 punktów.

Kolejne mecze sparingowe Anwilu już za tydzień, na podopiecznych Igora Milicica czekać będzie dwumecz ze Spójnią Stargard.

Anwil Włocławek - KSK Noteć 100:68 (31:13, 12:24, 28:18, 29:13)

Anwil: Leończyk 20, McCray 18, Sobin 15, Chyliński 14, Łączyński 13, Młynarski 12, Komenda 4, Matusiak 2, Sołtysiak 2, Frontczak 0, Afeltowicz 0, Ćwikliński 0.

2016 FORMULA 1 BELGIAN GRAND PRIX tylko w Eleven Sports! Treningi, kwalifikacje i wyścig możesz obejrzeć w ten weekend online na elevensports.pl. Eleven Sports znajdziesz również w ofertach największych operatorów – takich jak Cyfrowy Polsat, nc+, UPC, Vectra, Multimedia, INEA czy TOYA.