Banvit BC wygrał, solidny występ Damiana Kuliga

We wtorek kolejne spotkanie sparingowe na obozie w Słowenii rozegrała ekipa Saso Filipovskiego, Banvit BC. Turcy pokonali KK Krkę 79:54. Niezły występ zanotował Damian Kulig.

Karol Wasiek

W poniedziałek Banvit BC musiał uznać wyższość Anadolu Efes Stambuł, przegrywając wyraźnie 71:87. Ekipie Saso Filipovskiego nie pomógł nawet bardzo dobry występ Damiana Kuliga, który zdobył 16 punktów i miał osiem zbiórek.

We wtorek podopieczni Filipovskiego rywalizowali ze słoweńską KK Krką. Mecz od samego początku ułożył się po myśli tureckiej drużyny, która już po pierwszej kwarcie prowadziła 24:12. W kolejnych kwartach Banvit BC kontrolował wydarzenia na parkiecie, wygrywając ostatecznie 79:54.

Znów niezły występ zaliczył Kulig, który zanotował osiem oczek i cztery zbiórki.

Tym samym koszykarze Banvitu BC sprawili prezent Saso Filipovskiemu, który we wtorek obchodził 42. urodziny.