Zacięty mecz Kotwicy z Asseco

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Mariusz Mazurczak / Asseco Gdynia / Romen Nelson i Marcel Ponitka

W sobotę doszło do rewanżu pomiędzy Kotwicą 50 Kołobrzeg i Asseco Gdynia. Podopieczni Pawła Blechacza postawili znacznie trudniejsze warunki ekipie z TBL.

W piątek kołobrzeżanie wyraźnie przegrali z Asseco Gdynią 61:88. Gospodarze jedynie w pierwszej połowie postawili się zespołowi z TBL. Po przerwie uwydatniła się przewaga ekipa Przemysława Frasunkiewicza. Swoje zrobili Krzysztof Szubarga, Piotr Szczotka i Przemysław Żołnierewicz, zapewniając wygraną drużynie z Gdyni.

W sobotę "Beach Boys" już tak łatwo nie mieli. Trener Frasunkiewicz dał odpocząć podstawowym zawodnikom i desygnował do gry zmienników, którzy otrzymali sporą liczbę minut. Swoje umiejętności mogli zaprezentować m.in. Mikołaj Witliński, Marcel Ponitka czy Bartosz Jankowski.

Młodzi koszykarze Asseco mieli problemy z ambitnie grającą Kotwicą, która postawiła trudne warunki gościom. W końcówce więcej zimnej krwi i opanowania zachowali jednak gdynianie i to oni mogli cieszyć się z triumfu (57:55). Dla żółto-niebieskich była to już szósta wygrana w okresie przedsezonowym.

Kotwica 50 Kołobrzeg - Asseco Gdynia 55:57

Asseco: Ponitka 12, Matczak 8, Jankowski 7, Witliński 6, Szymański 5, Czerlonko 5, Szczotka 3, Put 3, Szubarga 2, Żołnierewicz 2, Konopatzki 2, Frąckiewicz 2, Kamiński 0.

{"id":"","title":""}