Biofarm Basket Poznań dogonił Spójnię Stargard. Dogrywki nie było

W sobotę w Stargardzie rozegrano cztery sparingowe spotkania. W najciekawszym meczu koszykarze Spójni Stargard zremisowali z Biofarmem Basket Poznań 78:78.

Patryk Neumann

Był to drugi pojedynek pomiędzy drużynami z I ligi. W piątek gospodarze wygrali 80:72. W sobotni wieczór również długo zanosiło się na ich zwycięstwo. Spójnia miała problemy z przewinieniami. Szybko po kilka fauli popełnili Karol Pytyś i Hubert Pabian. Szansę dostali, więc inni a z dobrej strony w pierwszej połowie pokazał się Marcin Dymała. W newralgicznych momentach nie ustrzegł się jednak strat.

W trzeciej kwarcie Biofarm Basket przegrywał nawet różnicą 15 punktów. Świetnie spisał się jednak w ostatnich minutach. Zdobył 14 "oczek" z rzędu i wyszedł na minimalne prowadzenie. Impas koszykarzy z Pomorza Zachodniego przerwał Damian Janiak. Chwilę później zmarnował jednak dogodną okazję na podwyższenie rezultatu.

Zacięta końcówka nie przyniosła rozstrzygnięcia. Do remisu doprowadził Jakub Fiszer a goście mieli decydujące akcje w swoich rękach. Stargardzianie zdołali się jednak wybronić. Choć w koszykówce nie ma zazwyczaj remisów to w tym przypadku doszło do wyjątku. Po syrenie kończącej czwartą kwartę obaj trenerzy ustalili, że dogrywka nie będzie rozgrywana, czym zaskoczyli część fanów, którzy pierwszy raz widzieli taką sytuację.

Decyzja nie może dziwić. Za zespołami intensywny dzień. W godzinach dopołudniowych Biofarm Basket oraz Spójnia odniosły wysokie zwycięstwa nad przeciwnikami z II ligi. Trenerzy wyżej notowanych ekip w tych sparingach dali szansę zmiennikom. Młodzi koszykarze mimo początkowych problemów z upływem czasu rozegrali się i poprowadzili swoje kluby do zwycięstw.

Wyniki sobotnich sparingów rozgrywanych w Stargardzie

Spójnia Stargard - Gryf Goleniów 63:43 (16:9, 16:13, 12:11, 19:10)

Punkty dla Spójni: Śpica 12, Berdzik 11, Bodych 11, Grudziński 9, Stefanowicz 6, Fraś 5, Jaroszyński 5, Pryć 4.

Biofarm Basket Poznań - MKS Sokół Marbo Międzychód 87:56 (14:15, 27:12, 22:13, 24:16)

Punkty dla Biofarmu Basket: Gruszczyński 19, Kurpisz 14, Struski 11, Tomaszewski 11, Stankowski 10, Ryżek 9, Migała 6, Nowak 3, Frąckowiak 2, Smorawiński 2.

Gryf Goleniów - MKS Sokół Marbo Międzychód 77:72 (17:15, 25:20, 16:16, 19:21)

Spójnia Stargard - Biofarm Basket Poznań 78:78 (26:18, 20:18, 21:20, 11:22)

Punkty dla Spójni: Dymała 16, Pabian 12, Fraś 8, Raczyński 8, Śpica 8, Janiak 7, Lewandowski 7, Pytyś 6, Bodych 4, Stefanowicz 2.