Mistrzostwa Podkarpacia - dzień III: Siarka bez szans z Miastem Szkła

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty /  /
WP SportoweFakty / /

Znamy koszykarskiego mistrza Podkarpacia. Podobnie, jak przed rokiem, tradycyjny turniej wygrało Miasto Szkła Krosno. W finale pokonało Siarkę Tarnobrzeg 76:55.

Beniaminek Tauron Basket Ligi jest niepokonany w przedsezonowych sparingach. W niedzielę nie zanosiło się na łatwą przeprawę z ligowym przeciwnikiem. Początkowo to Siarka dominowała. Zespół prowadzony przez Zbigniewa Pyszniaka zagrał jednak fatalnie w drugiej połowie. W 20 minut zdobył tylko 16 punktów i został rozbity przez podopiecznych Michała Barana.

Duża niespodzianka także w meczu o trzecie miejsce. Zaskakujące są rozmiary zwycięstwa Max Elektro Sokoła Łańcut nad GKS-em Tychy. W poprzednim sezonie Sokół był lepszy w rywalizacji o brązowy medal. Teraz także obie ekipy wskazuje się w gronie kandydatów do czołowych miejsc w I lidze. O sukcesie koszykarzy z Podkarpacia zadecydował początek (33:8 po pierwszej kwarcie). Goście z Tychów pozbierali się dopiero w drugiej połowie, lecz na odrabianie strat było już za późno.

Swoje zwycięstwo odnieśli także gospodarze. Pojedynek o piąte miejsce był jedynym wyrównanym w całym turnieju. Ostatecznie ZKS Stal Stalowa Wola wygrała z AZS PWSW MCS Daniel Przemyśl 70:68.

Wyniki niedzielnych spotkań mistrzostw Podkarpacia:

Finał

Siarka Tarnobrzeg - Miasto Szkła Krosno 55:76 (23:15, 16:18, 9:24, 7:19)

Siarka: Nelson-Henry 15, Jakóbczyk 11, Welsh 10, Brown 9, Wojdyła 8, Patoka 2, Karliński 0, Musijowski 0, Pandura 0, Rycerz 0.

Miasto Szkła: Woolridge 25, Maddox 10, Rduch 9, Wyka 8, Małgorzaciak 7, Oczkowicz 7, Dłuski 6, Bręk 2, Pełka 2.

Mecz o 3. Miejsce

Max Elektro Sokół Łańcut - GKS Tychy 92:60 (33:8, 25:12, 21:19, 13:21)

Max Elektro Sokół: Sroka 15, Koszuta 14, Zywert 14, Kulikowski 12, Klima 11, Czerwonka 8, Czujkowski 8, Szymański 4, Balawender 3, Buszta 3.

GKS: Szpyrka 20, Bzdyra 10, Mazur 9, Zub 7, Basiński 5, Fenrych 4, Hałas 2, Piechowicz 2, Zawadzki 1, Barycz 0.

Mecz o 5. Miejsce

ZKS Stal Stalowa Wola - AZS PWSW MCS Daniel Przemyśl 70:68 (25:10, 10:26, 13:13, 22:19)

Stal: Kaczmarski 19, Warszawski 14, Partyka 12, Konieczny 9, Pawlus 4, Tabor 4, Bandyga 2, Nowak 2, Pietras 2, Wojtanowicz 2, Chamera 0, Szwedo 0.

AZS: Reichert 18, Pandura 12, Mikołajko 9, Płocica 8, Strzępek 8, Kuśmierz 6, Gumiński 5, Grzegorzak 2.

{"id":"","title":""}