Zacięty mecz w Sopocie. Trefl pokonał po dogrywce Anwil Włocławek

Przy obecności prawie 300 kibiców Trefl Sopot pokonał po dogrywce Anwil Włocławek 83:82. Gospodarzy do sukcesu poprowadził Anthony Ireland, autor 22 punktów.

Karol Wasiek

Trefl Sopot odniósł piąte zwycięstwo w okresie przygotowawczym przed sezonem 2016/2017. Żółto-czarni musieli jednak wznieść się na wyżyny swoich umiejętności, by pokonać zespół Anwilu Włocławek.

W pierwszej połowie lepsi byli koszykarze z Kujaw, którzy nadawali ton wydarzeniom na parkiecie. Dobrze prezentowali się Tyler Haws i Toney McCray (obaj w całym meczu po 16 punktów). Włocławianie byli skuteczniejsi, a także lepiej grali w defensywie. Trefl swoją grą nie przekonywał, ale po przerwie to już sopocianie prezentowali się lepiej.

Sygnał do odrabiania strat dał Anthony Ireland, który był praktycznie nie do powstrzymania. Nie dość, że sam zdobywał punkty, to obsługiwał podaniami swoich kolegów. Z nich korzystali Nikola Marković, Jakub Karolak i Michał Kolenda.

W końcówce to właśnie Ireland doprowadził do dogrywki. Sopocianie mieli nawet szansę wygrać w regulaminowym czasie, ale Michał Kolenda spudłował rzut z dystansu.

W dogrywce gospodarze byli bardziej skuteczni i Anwil przegrał po raz pierwszy w obecnym okresie przygotowawczym.

Trefl Sopot - Anwil Włocławek 83:82 (18:22, 15:13, 16:16, 22:20, 12:11)

Trefl: Ireland 22, Marković 17, Karolak 17, M . Kolenda 9, Kulka 6, Śmigielski 3, Krefft 3, Stefański 3, Motylewski 2, Dzierżak 1, Ł. Kolenda 0, Żmudzki 0

Anwil: Haws 16, McCray 16, Młynarski 12, Sobin 11, Leończyk 10, Łączyński 10, Dmitriew 6, Komenda 1, Matusiak 0

Która drużyna zajmie wyższe miejsce w tabeli?