GTK Gliwice i KS AGH Kraków w finale radomskiego turnieju

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Michał Domnik / Koszykówka
WP SportoweFakty / Michał Domnik / Koszykówka

W piątkowych meczach towarzyskiego turnieju w Radomiu z udziałem drużyn pierwszej ligi zwycięstwa odniosły GTK Gliwice i KS AGH Kraków. Ci pierwsi pokonali SKK Siedlce 85:70, zaś drudzy gospodarzy imprezy, ACK UTH Rosę 84:71.

Pierwszy dzień towarzyskiego turnieju w Radomiu rozpoczął się od starcia gospodarzy, ACK UTH Rosy, z KS AGH Kraków. Pierwsza kwarta ułożyła się po myśli ekipy spod Wawelu, która wygrała 22:17. W drugiej i trzeciej odsłonie, głównie za sprawą kapitalnie dysponowanego Filipa Zegzuły, który nie pojechał do Warki z drużyną z ekstraklasy, by wspomóc rezerwy, podopieczni Karola Gutkowskiego odrobili straty, remisując przed ostatnimi dziesięcioma minutami 61:61.

W decydującej części miejscowi nie potrafili odnaleźć rytmu i poziomu z wcześniejszych fragmentów, przegrywając 10:23 i całe spotkanie 71:84.

Wspomniany wcześniej Zegzuła zdobył aż 26 punktów. Co ciekawe, w szeregach ACK UTH Rosy wystąpił Seid Hajrić, który trenuje na co dzień z pierwszym zespołem. W barwach przyjezdnych najbardziej wyróżnił się natomiast radomianin, Maciej Maj.

ACK UTH Rosa Radom - KS AGH Kraków 71:84 (17:22, 25:21, 19:18, 10:23)

UTH: Zegzuła 26, Sadło 12, Gos 8, Hajrić 7, Stanios 5, Parszewski 5, Bojanowski 4, Obarek 4.

KS: Maj 18, Kalinowski 15, Wróbel 15, Zych 13, Wasyl 7, Borówka 4, Krawczyk 4, Podworski 3, Zgłobicki 3, Szumełda-Krzycki 2.

{"id":"","title":""}

***

Drugie piątkowe starcie rozpoczęło się podobnie do pierwszego. Po premierowych dziesięciu minutach SKK mogło mieć nadzieje na zwycięstwo. W drugiej kwarcie GTK zaczęło jednak odrabiać straty, by w trzeciej odsłonie zadać decydujący cios, po którym rywal już się nie podniósł. Dowodzona przez Marcina Salamonika ekipa z Gliwic wygrała tę część aż 32:12, co ustawiło końcowy rezultat.

Wspomniany lider zespołu Pawła Turkiewicza zdobył 19 punktów. Po 13 dorzucili Damian Pieloch, Paweł Zmarlak i Aleksander Filipiak. Po stronie siedlczan najczęściej trafiał Rafał Rajewicz, autor 16 "oczek".

W sobotę o trzecie miejsce o godz. 13:30 zagrają ACK UTH Rosa z SKK, zaś o 15:30 w finale wystąpią GTK i KS AGH.

GTK Gliwice - SKK Siedlce 85:70 (15:22, 18:15, 32:12, 20:21)

GTK: Salamonik 19, Pieloch 13, Zmarlak 13, Filipiak 13, Ratajczak 6, Rutkowski 6, Jędrzejewski 6, Dziemba 3, Kołcz 3, Podulka 3, Radwański 0

SKK: Rajewicz 16, Sobiło 12, Zapert 11, Weres 10, Paul 6, Szymczak 6, Pławucki 5, Czosnkowski 2, Król 2, Stefanik 0.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty