I dzień turnieju w Warce: zwycięstwa Rosy i MKS-u

W pierwszym dniu turnieju w Warce zwycięstwa odniosły Rosa Radom i MKS Dąbrowa Górnicza, które pokonały odpowiednio Trefl Sopot 87:72 i BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 79:60.

Piotr Dobrowolski
Materiały prasowe / Adrianna Antas / MKS Dąbrowa Górnicza

Turniej w Warce rozpoczęło spotkanie pomiędzy MKS-em i BM Slam Stalą. Od początku zawodów drużyna z Dąbrowy Górniczej narzuciła swój styl gry, prowadząc 19:12 po premierowej kwarcie. Później tylko powiększała przewagę.

Gdy po trzeciej odsłonie wygrywała czternastoma punktami, było wiadomo, że słabiej dysponowanej ekipie z Ostrowa trudno będzie odrobić straty. W ostatnich dziesięciu minutach ekipa z Zagłębia Dąbrowskiego postawiła kropkę nad "i".

Najskuteczniejszym strzelcem w zwycięskim zespole był Jeremiah Wilson, zdobywca 16 "oczek". Z kolei w szeregach rywali wyróżnili się Aaron Johnson i Porter Troupe, autorzy odpowiednio 11 i 10 punktów.

MKS Dąbrowa Górnicza - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 79:60 (19:12, 17:12, 20:18, 23:18)

MKS: Wilson 16, K. Johnson 14, Parzeński 12, Wołoszyn 11, Hamilton 8, Szymański 6, Pamuła 6, Gray 2, Kowalenko 2, Wieczorek 2, Piechowicz 0, Wit 0

Stal: A. Johnson 11, Troupe 10, Nikołow 8, Jefferson 6, Koreniuk 6, Kaczmarzyk 6, Zębski 5, Chanas 4, Majewski 4, Ochońko 0.

***

W drugim piątkowym meczu Rosa miała okazję skonfrontować swoje siły z będącym w prawdziwym sparingowym "gazie" Treflem. Po pierwszej kwarcie nieznacznie prowadziła ekipa z Trójmiasta, dowodzona przez najskuteczniejszego w swoich szeregach Anthony'ego Irelanda (17 punktów).

Radomska drużyna rozkręcała się jednak z minuty na minutę. Od drugiej części to ona dzieliła i rządziła na parkiecie, w czym olbrzymia zasługa amerykańskiego tercetu Gary Bell - Tyrone Brazelton - Darnell Jackson, który w sumie uzbierał dla wicemistrzów Polski 51 "oczek". 15 dołożył Filip Zegzuła, który zdążył dotrzeć do oddalonej o kilkadziesiąt kilometrów od Radomia Warki po meczu rezerw Rosy, w którym zgromadził przecież na swoim koncie 26 "oczek".

W sobotę o godz. 17 MKS zagra z Treflem, zaś o 19:30 Rosa ze Stalą.

Rosa Radom - Trefl Sopot 87:72 (20:24, 25:17, 19:16, 23:15)

Rosa: Bell 18, Brazelton 18, Jackson 15, Zegzuła 15, Witka 10, Bonarek 8, Jeszke 2, Sadło 1, Bojanowski 0, Szczypiński 0, Adams 0

Trefl: Ireland 17, Śmigielski 13, Kulka 12, Dylewicz 9, Mielczarek 6, Dzierżak 5, Stefański 4, M. Kolenda 4, Ł. Kolenda 2, Krefft 0, Marković 0.