Astoria Bydgoszcz wygrała ostatni sparing przed startem I ligi

Koszykarze Astorii Bydgoszcz zwyciężyli w ostatnim sparingu przed startem I ligi. Pokonali oni w piątek II-ligowy Sklep Polski MKK Gniezno 95:75.

Patryk Neumann

Wyżej notowany team wypracował przewagę 20 punktów w pierwszej połowie. Roztrwonił ją w przegranej różnicą 16 "oczek" trzeciej kwarcie, lecz w ostatnich dziesięciu minutach poprawił się. Zespół z Gniezna w najbliższym sezonie zagra w grupie A II ligi.

Astoria Bydgoszcz 23 września podejmie Jamalex Polonię 1912 Leszno. Będzie to inauguracja I ligi. Koszykarze prowadzeni przez Konrada Kaźmierczyka mogą z optymizmem oczekiwać nowych rozgrywek. Mimo wielu zmian w składzie, zespół znad Brdy dobrze zaprezentował się w sparingach. Wygrał cztery mecze i tyle samo przegrał. Ulegał głównie przeciwnikom z Tauron Basket Ligi. Zmierzył się jedynie z dwoma rywalami na swoim szczeblu rozgrywkowym. Doznał nieznacznej porażki z Notecią Inowrocław a kilka dni później pokonał Spójnię Stargard.

Astoria Bydgoszcz - Sklep Polski MKK Gniezno 95:75 (30:21, 24:13, 12:28, 29:13)

Astoria: Gospodarek 17, Laydych 15, Stalicki 14, Bierwagen 13, Motel 9, Szyttenholm 9, Barszczyk 6, Fatz 6, Kondraciuk 3, Derda 2, Dąbek 1, Czyżnielewski 0.

Sklep Polski MKK: Golasiński 17, Guilherme 14, Kafarski 10, Budnikowski 9, Kotwasiński 9, Tyborowski 5, Dobrzycki 4, Szydłowski 4, Bilski 3, Sobkowiak 0, Szkopiński 0.