Memoriał Wojciecha Michniewicza: Telekom Baskets Bonn za mocny dla Anwilu Włocławek

Telekom Baskets Bonn pewnie pokonał Anwil Włocławek 81:68 w drugim dniu memoriału Wojciecha Michniewicza. W sobotę toruńskim kibicom zaprezentują się także Polski Cukier i Sodertalje Kings.

Karol Wasiek
Materiały prasowe

Niemiecki zespół praktycznie przez całe spotkanie kontrolował wydarzenia na parkiecie. Drobny przestój ekipie Silvano Poropata przydarzył się na przełomie pierwszej i drugiej kwarty. Po kilku minutach słabości Telekom Baskets Bonn odzyskał jednak rytm i znów zaczął dominować.

Do przerwy goście z Niemiec wypracowali 12-punktową przewagę, która okazała się kluczowa dla losów meczu. Co prawda włocławianie walczyli bardzo ambitnie, ale nie zdołali zredukować strat, przegrywając ostatecznie 68:81.

Po raz kolejny najlepszym strzelcem Anwilu okazał się Toney McCray, autor 16 punktów. 12 dołożył Josip Sobin (osiem zbiórek, cztery asysty).

W niedzielę włocławianie zagrają z Polskim Cukrem Toruń.

Telekom Baskets Bonn - Anwil Włocławek 81:68 (25:22, 23:14, 18:18, 15:14)

Telekom: Gamble 19, Mayo 16, Thompson 11, Barovic 9, Polas 9, Horton 7, Richter 5, Koch 5.

Anwil: McCray 16, Sobin 12, Haws 10, Leończyk 10, Dmitriew 6, Chyliński 6, Łączyński 4, Młynarski 4.