Miasto Szkła Krosno najlepsze w Tarnobrzegu. Woolridge MVP

Miasto Szkła Krosno jak na razie bardzo dobrze radzi sobie w okresie przygotowawczym do sezonu 2016/2017. Podopieczni Michała Barana w weekend wygrali turniej w Tarnobrzegu.

Karol Wasiek

W spotkaniu o trzecie miejsce w memoriale imienia Kazimierza Wacławczyka i Witolda Kusia TBV Start Lublin pokonał I-ligową Legię Warszawa 74:71. Mecz miał bardzo dziwny przebieg. Do przerwy lublinianie prowadzili różnicą 10 punktów i wydawało, że kontrolują sytuację na boisku. Warszawianie po przerwie wyszli na boisku niezwykle zdeterminowani i trzecią kwartę wygrali... 28:8! Po 30 minutach Legia prowadziła 61:51.

Później jednak lublinianie obudzili się i zaczęli stopniowo odrabiać straty. Prym w zespole Andreja Żakelja wiódł Stefan Balmazovic, który zdobył aż 26 punktów. 18 oczek dołożył Brandon Peterson. Dla amerykańskiego środkowego było to trzecie spotkanie w barwach TBV Startu.

TBV Start Lublin - Legia Warszawa 74:71 (18:21, 25:12, 8:28, 23:10)

Start: Balmazović 26, Peterson 18, Grzeliński 16, Jankowski 7, Małecki 4, Trojan 3.

Legia: Andrzejewski 18, Kukielka 11, Linowski 10, Pacocha 9, Aleksandrowicz 8, Bojko, Robak, Paszkiewicz po 4, Malewski 3.

***

W finale memoriału spotkały się Siarka Tarnobrzeg i Miasto Szkła Krosno. Te drużyny rywalizowały ze sobą również w mistrzostwach Podkarpacia. Wówczas gracze Michała Barana wygrali bez żadnych problemów. Podobnie było w sobotę w Tarnobrzegu.

Krośnianie jedynie w pierwszej połowie mieli drobne kłopoty z rywalami. Siarka prowadziła 41:34, ale kolejne dwie kwarty przegrała 27:53 i po raz drugi w okresie przygotowawczym musiała uznać wyższość Miasto Szkła.

W ekipie z Krosna aż sześciu zawodników zanotowało podwójną zdobycz punktową. Najwięcej (20) oczek zgromadził Kareem Maddox. MVP turnieju został uznany za to Royce Woolridge.

Siarka Tarnobrzeg - Miasto Szkła Krosno 68:87 (23:19, 18:15, 16:30, 11:23)

Siarka: Jakóbczyk 15, Welsh 13, Nelson-Henry 12, B. Brown 10, M. Brown 7, Pandura 5, Wojdyła 4, Musijowski 2,Rycerz, Malczyk

Miasto Szkła: Maddox 20, Małgorzaciak 16, Dłuski 13, Wyka 12, Oczkowicz 11, Woolridge 10, Rduch 7, Bręk 2, Pełka.

Czy Siarka Tarnobrzeg utrzyma się w kolejnym sezonie w TBL?