King Szczecin wygrał turniej w Koszalinie. Brown MVP

Triumfatorem VII memoriału im. Romana Wysockiego został zespół King Szczecin, który w finale pokonał AZS Koszalin 78:59. MVP turnieju został Taylor Brown, nowy zawodnik w ekipie Marka Łukomskiego.

Karol Wasiek

Co prawda niedzielne spotkanie lepiej rozpoczęli koszykarze AZS-u Koszalin, którzy w pierwszej kwarcie prowadzili nawet różnicą 10 punktów, ale z końcowego zwycięstwa cieszyli się gracze Marka Łukomskiego.

Od drugiej odsłony szczecinianie kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Gwoździem do trumny była trzecia kwarta, którą King Szczecin wygrał 23:11. To ustawiło losy meczu. Dla zespołu Marka Łukomskiego była to już czwarta wygrana w okresie przedsezonowym.

MVP turnieju został uznany Taylor Brown, z którym władze klubu wiążą duże nadzieje.

AZS Koszalin - King Szczecin 59:78 (22:15, 12:23, 11:23, 14:17)

AZS: Manigault 20, Nelson 12, Stelmach 7, Harris 6, Wadowski 5, Nowakowski 4, Wall 2, Wrona 2, Pabianek 1.

King: Brown 22, Kikowski 11, Nowakowski 9, Łukasiak 7, Kulon 6, Garbacz 5, Robbins 5, Majcherek 5, Sword 5, Robinson 3, Dutkiewicz 0