Wrocławska Iglica, dzień 1: beniaminek postraszył CCC, Ślęza lepsza od Nymburka

Koszykarki CCC Polkowice i Ślęzy Wrocław mogły cieszyć się z wygranych podczas pierwszego dnia zmagań w turnieju Wrocławska Iglica. Wśród Pomarańczowych debiut zaliczyła młoda Raisa Musina.

Krzysztof Kaczmarczyk

Koszykarki CCC Polkowice przystąpiły do konfrontacji z Ostrovią Ostrów Wielkopolski w roli zdecydowanego faworyta. Pomarańczowe spotkanie to co prawda wygrały różnicą aż 30 punktów, jednak trzy pierwsze kwarty nie zapowiadały tak efektownej wygranej.

Po trzydziestu minutach gry CCC prowadziło różnicą zaledwie trzech punktów. Na początku czwartej kwarty zanotowały jednak serię 14:0, dzięki czemu ustawiły sobie końcowe minuty.

22 punkty, 8 zbiórek i 4 asysty zapisała na swoim koncie Valerija Musina. Oczy wielu zwrócone były tego dnia na jej siostrę, która debiutowała w ekipie Pomarańczowych. Młoda Raisa Musina spędziła na parkiecie 18 minut, notując 11 punktów i 5 zbiórek, a jej wskaźnik +/- stanął na poziomie 21 - najwyższym w drużynie.

Z wygranej cieszyć mogły się również gospodynie turnieju, zawodniczki Ślęzy Wrocław. Triumf w starciu z rywalkami z Nymburka cieszy tym bardziej, że trener Arkadiusz Rusin nie miał do swojej dyspozycji chorej Agnieszka Śnieżek i kontuzjowanej Kourtney Treffers.

Wrocławianki dobrze rozpoczęły mecz i potem kontrolowały jego wynik. Nad wszystkim tradycyjnie czuwała Sharnee Zoll, na obwodzie ważne rzuty trafiały Marissa Kastanek i Agnieszka Skobel, a to wszystko przełożyło się na triumf.

W sobotę CCC Polkowice zmierzy się z DSK Basketball Nymburk (początek meczu o godzinie 15:30), a w drugim meczu Ślęza Wrocław podejmie Ostrovię Ostrów Wielkopolski (to spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00).