EEWBL: Pokaz mocy Pszczółki i minimalna porażka Basketu 90

Na zakończenie pierwszego turnieju Eastern European Women's Basketball League polskie drużyny grały ze zmiennym szczęściem. Basket 90 Gdynia przegrał różnicą zaledwie punktu, a swoje rywalki rozgromiła Pszczółka AZS UMCS Lublin.

Krzysztof Kaczmarczyk

Akademiczki z Lublina nie miały najmniejszych problemów z pokonaniem w Rydze ekipy Tsmoków Mińsk. "Pszczółki" wygrały aż 75:38 i był to możliwie niski wymiar kary.

Trener Krzysztof Szewczyk grał szeroką rotacją oszczędzając swoje startowe koszykarki. Nie przeszkodziło im to jednak w osiągnięciu pozytywnych wyników. Uju Ugoka np w ciągu 17 minut spędzonych na parkiecie zaliczyła double-double - 13 punktów i 13 zbiórek.

Porażką udział w łotewskim turnieju Eastern European Women's Basketball League zakończyła z kolei ekipa z Trójmiasta. Po dramatycznym spotkaniu podopieczne Katarzyny Dydek różnicą zaledwie punktu uległy rywalkom z Turcji, drużynie University Istambuł.

Jeszcze na 8 minut przed końcem Basket 90 prowadził 54:45, jednak w tym momencie gdynianki stanęły. Turczynki zdobyły osiem punktów z rzędu, a po chwili prowadziły 60:56.

Na dwie i pół minuty zza łuku trafiła Aldona Morawiec zmniejszając straty do zaledwie punktu. Jak się jednak okazało, żadnej z drużyn nie udało się już wywalczyć punktów, przez co gdynianki musiały pogodzić się z pierwszą porażką w EEWBL.

Basketowi 90 w wygranej nie pomógł kolejny kapitalny występ Jeleny Skerovic. Doświadczona rozgrywająca zaliczyła 9 punktów, 13 zbiórek i 9 asyst.