MKS Dąbrowa Górnicza najlepszy w Słupsku

Triumfatorem XXI turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Słupska okazał się MKS Dąbrowa Górnicza, który w finale pokonał AZS Koszalin 67:56.

Karol Wasiek
Materiały prasowe / Adrianna Antas / MKS Dąbrowa Górnicza

Finałowe starcie turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Słupska miało dość dziwny przebieg. Początkowo dąbrowianie całkowicie zdominowali wydarzenia na parkiecie. Podopieczni Drażena Anzulovicia w połowie drugiej kwarty prowadzili nawet 27:7 i wydawało się, że będą kontrolować sytuację. Tym bardziej, że AZS Koszalin miał ogromne problemy z grą w ataku.

Dwie trójki Piotra Stelmacha napędziły jednak zespół Akademików, który z minutę na minutę rozkręcał się i już do przerwy zredukował straty do czterech oczek.

W trzeciej kwarcie dąbrowianie przez długi okres nie potrafili zdobyć punktów. Przez siedem minut kibice zobaczyli zaledwie trzy celne rzuty. Ostatecznie ta część meczu zakończyła się wynikiem 9:4 dla AZS-u!

W ostatniej odsłonie spotkanie trener Anzulović posłał do boju najlepszych zawodników. Świetnie w tym fragmencie gry spisywał się Piotr Pamuła, który trafił kilka ważnych rzutów z dystansu. Swoje dorzucił także Jeremiah Wilson.

MKS Dąbrowa Górnicza - AZS Koszalin 67:56 (21:7, 16:26, 4:9, 26:14)

MKS: Pamuła 19, Wilson 16, Kucharek 8, Johnson 8, Wołoszyn 5, Kowalenko 4, Wieczorek 3, Hamilton 2, Parzeński 2

AZS: Stelmach 11, Wadowski 10, Harris 10, Manigault 8, Nelson 7, Nowakowski 6, Wall 4, Zalewski 0, Wrona 0