Pinar Cup: 15 punktów Mateusza Ponitki

W dniach 26-28 września rozgrywany jest turniej Pinar Cup 2016. W pierwszym spotkaniu gospodarze, Pinar Karsiyaka Izmir z Mateuszem Ponitką w składzie pokonali Best Balikesir 88:80.

Karol Wasiek
Mateusz Ponitka zagra w Iberostarze Teneryfa PAP/EPA / Tytus Żmijewski / Mateusz Ponitka zagra w Iberostarze Teneryfa

Mateusz Ponitka pokazał się z bardzo dobrej strony w poniedziałkowym spotkaniu. Był aktywny, szukał gry z nowymi kolegami. To przełożyło się na statystyki. Reprezentant Polski zdobył 15 punktów i był drugim strzelcem w zespole Pinar Karsiyaka Izmir. Skuteczniejszy był tylko DaJuan Michael Summers, autor 29 oczek.

Gospodarze pokonali w pierwszym dniu turnieju Best Balikesir 88:80. Spotkanie miało dość dziwny przebieg, bo najpierw Pinar prowadził 29:19, by do przerwy przegrywać 41:45.

W trzeciej kwarcie podopieczni Markovicia znów wzięli się do pracy i wygrali tę część meczu 32:10. Później jednak gospodarze stracili koncentrację, co wykorzystali goście, którzy rzucili się do odrabiania strat.

We wtorek Best Balikesir zagra z PAOK Saloniki. W środę grecką ekipę sprawdzi Pinar Karsiyaka Izmir.

Pinar Karsiyaka Izmir - Best Balikesir 88:80 (29:19, 12:26, 32:10, 15:25)

Czy Mateusz Ponitka poradzi sobie w lidze tureckiej?