Turcja: regularność Mateusza Ponitki

Pinar Karsiyaka Izmir wygrał drugie spotkanie w turnieju Pinar Cup 2016. W środę podopieczni Nenada Markovicia pokonali PAOK Saloniki 96:75. 15 punktów zdobył Mateusz Ponitka, reprezentant Polski.

Karol Wasiek
Facebook

W pierwszym spotkaniu turnieju Pinar Cup 2016 gospodarze z Mateuszem Ponitką w składzie pokonali Best Balikesir 88:80. Polak zdobył 15 punktów i był drugim strzelcem w zespole prowadzonym przez Nenada Markovicia.

Ponitka swój wyczyn powtórzył w środowym spotkaniu z PAOK Saloniki. Były gracz Stelmetu BC zdobył 15 punktów, Pinar Karsiyaka Izmir pewnie zwyciężył 96:75. Reprezentant Polski znów był drugim strzelcem w zespole. Skuteczniejszy był tylko DaJuan Michael Summers, autor 20 oczek.

O losach zadecydowała druga kwarta, którą gospodarze wygrali 22:7. Po przerwie kontrolowali wydarzenia na parkiecie i sięgnęli tym samym po drugie zwycięstwo w turnieju.

Pinar Karsiyaka Izmir - PAOK Saloniki 96:75 (27:22, 22:7, 24:25, 23:21)