Efektowne zwycięstwo beniaminka, Jamalex Polonia 1912 Leszno liderem I ligi

Jamalex Polonia 1912 Leszno po dwóch kolejkach została liderem I ligi koszykarzy. Zadecydowało o tym zwycięstwo 92:73 nad ACK UTH Rosą Radom.

Patryk Neumann
WP SportoweFakty / WP SportoweFakty

Niedzielny pojedynek rozpoczęli dobrze Karol Obarek i Szymon Milczyński. Obaj zdobyli po cztery punkty i można było liczyć na wyrównane widowisko. Gospodarze bronili jednak agresywniej a do tego byli zabójczo skuteczni. W pierwszej kwarcie trafili 12/15 rzutów z gry. Jamalex Polonia 1912 Leszno rozgrywająca swoje domowe mecze w hali w oddalonej o kilka kilometrów Rydzynie rzuciła 16 "oczek" z rzędu. ACK UTH Rosa Radom na chwilę się przebudziła, lecz po kolejnej serii na koniec kwarty było 32:15.

W kolejnej odsłonie skuteczność beniaminka I ligi spadła. Rywalizacja była, więc wyrównana, ale z bezpieczną przewagą koszykarzy z Leszna. Prym wiedli: Jakub Koelner i Stanferd Sanny. Pierwszy z tego duetu w całym meczu zdobył 16 a drugi 15 punktów. Wspierali ich także inni gracze w tym Maciej Rostalski.

Trzecia kwarta okazała się gwoździem do trumny dla przyjezdnych. Po niespełna czterech minutach różnica wzrosła z 20 do 30 "oczek" i emocje definitywnie się skończyły. W ostatnich dziesięciu minutach radomianie trochę poprawili wynik, lecz biorąc pod uwagę wyniki z dwóch kolejek i tak doznali najwyższej porażki ze wszystkich drużyn zaplecza Polskiej Ligi Koszykówki.

W ACK UTH Rosie 14 minut na parkiecie spędził Seid Hajrić, który oddał niecelny rzut i miał trzy zbiórki. Przez cały mecz nierówną walkę z przeciwnikiem toczyli Mateusz Szczypiński - 24 punkty i Filip Zegzuła, który zgromadził o "oczko" mniej i rozdał też pięć asyst. Podopieczni Łukasza Grudniewskiego nie dość, że byli skuteczniejsi to wygrali także rywalizację o zbiórki - 42:28.

Na początku sezonu obie drużyny znalazły się na przeciwległych biegunach. Lesznianie mają komplet zwycięstw a radomianie dwie porażki. W 3. kolejce ACK UTH Rosa podejmie Znicz Basket Pruszków, który także jeszcze nie wygrał. Trudny test czeka natomiast beniaminka, który w stolicy zmierzy się z Legią.

Jamalex Polonia 1912 Leszno - ACK UTH Rosa Radom 92:73 (32:15, 21:18, 20:14, 19:26)

Jamalex Polonia: Koelner 16, Sanny 15, Rostalski 13, Milczyński 10, Malona 8, Sirijatowicz 8, Stępień 8, Trubacz 8, Kiwilsza 6, Brenk 0.

ACK UTH Rosa: Szczypiński 24, Zegzuła 23, Parszewski 10, Obarek 7, Stanios 3, Gos 2, Kołakowski 2, Sadło 2, Bejnar 0, Hajrić 0, Szymański 0.