10 minut w debiucie Tomasza Gielo

Zdjęcie okładkowe artykułu: Facebook / Tomasz Gielo /
Facebook / Tomasz Gielo /

Tomasz Gielo nie będzie najmilej wspominał swojego debiutu w najlepszej lidze w Europie. Reprezentant Polski na parkiecie spędził tylko 10 minut, a jego DKV Joventut Badalona przegrał z UCAM CB Murcia po dramatycznym meczu 65:67.

W tym artykule dowiesz się o:

Decydujące punkty zdobył niezastąpiony Facundo Campazzo. Argentyńczyk zwiódł obronę rywali, sprytnie przedostając się pod kosz. Tam dokończył dzieła, trafiając niemal równo z syreną rzut z dwóch metrów. UCAM CB Murcia już bez Thomasa Kelatiego (trafił do Stelmetu BC Zielona Góra) wygrała z DKV Joventut Badaloną 67:65.

Debiut w lidze ACB zaliczył Tomasz Gielo. Reprezentant Polski niedzielnego meczu nie będzie wspominał najmilej. Gracz na parkiecie spędził zaledwie dziesięć minut, oddając jeden niecelny rzut. Poza tym zebrał trzy piłki.

W ekipie z Badalony pokazało się także dwóch byłych reprezentantów PLK. Sarunas Vasiliauskas (ex-Trefl Sopot) zdobył osiem punktów), z kolei Garrett Stutz (ex-Energa Czarni Słupsk) uzyskał cztery oczka.

Adam Waczyński i jego Unicaja Malaga przegrała na inaugurację z Realem Madryt. Polak zdobył pięć punktów.

{"id":"","title":""}