Satysfakcja w Bydgoszczy po ważnej wygranej. "Wąska rotacja dużym problemem"

Artego Bydgoszcz na inaugurację Basket Ligi Kobiet osiągnęło znakomity wynik. Pomimo dużych problemów zdrowotnych wicemistrzynie Polski zdołały wywieźć triumf z Lublina, gdzie pokonały Pszczółkę AZS UMCS.

Krzysztof Kaczmarczyk

Problemy ze ścięgnem Achillesa Martyny Koc i kontuzja DeNeshy Stallworth, która nie mogła wystąpić w Lublinie, nie napawały optymizmem Artego Bydgoszcz przed meczem w Lublinie z tamtejszą Pszczółką AZS UMCS.

Pomimo takich problemów, wicemistrzynie pokazały moc. - Przede wszystkim cieszymy się ze zwycięstwa - komentuje Tomasz Herkt, szkoleniowiec zespołu z miasta nad Brdą. - Przy problemach zdrowotnych mamy ograniczoną rotację, dlatego obawialiśmy się tej konfrontacji. Lublin to przecież bardzo dobra drużyna, szczególnie we własnej hali.

Kluczem do sukcesu okazała się walka na tablicach. - Zwracaliśmy na to uwagę przed meczem. Udało się wygrać ten element 40:38, jednak pozwoliliśmy rywalkom na zbyt dużo zbiórek w ataku - dodaje doświadczony trener.

Bydgoszczanki doskonale rozpoczęły pojedynek w Lublinie. Niesamowicie grała Anne Marie Armstrong, a tempo gry napędzała Maurita Reid. To właśnie pierwsza połowa zadecydowała o końcowym triumfie.

- Rozegraliśmy dwie różne połowy. Pierwsza była bardzo dobra i to w niej zbudowaliśmy przewagę. W drugiej zabrakło trochę sił przy wąskiej rotacji - dodaje. - Przede wszystkim brakowało Stallworth, bo pod koszem mieliśmy tylko Koc i Armstrong. Przy takim zmęczeniu zgubiliśmy naszą płynność w ataku.

W bydgoskim obozie z niecierpliwością oczekiwać będą powrotu do gry Stallworth. Na razie kadrę Artego wzmocniono czeską snajperką Kateriną Zohnovą. Ta z pewnością będzie miała odciążyć nieco Elżbieta Międzik, która na inaugurację spędziła na parkiecie pełne 40 minut. Trzeba jednak przyznać, że były to bardzo efektywnie spędzone minuty.

Czy Katerina Zohnova będzie dużym wzmocnieniem Artego Bydgoszcz?