NBA preseason: bezbłędny Gortat w meczu z Knicks

Marcin Gortat zdobył osiem punktów w meczu przeciwko New York Knicks. Polak nie pomylił się ani razu w rzutach z gry, lecz jego Washington Wizards przegrali 88:90 w trzecim przedsezonowym spotkaniu NBA.

Jacek Konsek
AFP

Marcin Gortat spędził na parkiecie 16 minut, w czasie których wykorzystał wszystkie cztery próby z gry. Łodzianin zgromadził osiem punktów, miał także trzy zbiórki i asystę. Tyle samo czasu w grze spędził John Wall, lider stołecznego zespołu, który po raz pierwszy w tym preasesonie pojawił się na parkiecie. Najskuteczniejszy tego dnia w ekipie z Waszyngtonu był Bradley Beal, zdobywca 17 punktów.

Wizards odskoczyli Knicks w drugiej kwarcie, którą wygrali 29:19. Później jednak mecz się wyrównał i żadna z drużyn nie potrafiła wypracować sobie wyraźnej przewagi. Spotkanie rozstrzygnęło się w ostatnich sekundach czwartej kwarty, kiedy to sekundę przed końcową syreną Danuel House sfaulował Lance'a Thomasa, a ten wykorzystał dwa rzuty wolne.

Carmelo Anthony zdobył 19 punktów dla Knicks, z kolei Kristaps Porzingis dołożył 15 oczek. W zespole z Big Apple nie wystąpili Derrick Rose i Joakim Noah.

Wizards mają bilans 1-2 w meczach przedsezonowych. Przed rozpoczęciem rozgrywek zagrają jeszcze cztery sparingi, kolejno z: 76ers, Kings, Cavaliers i Raptors.

Dwukrotny zwycięzca konkursu wsadów Zach LaVine zdobył 30 punktów dla Minnesoty Timberwolves, która jednak przegrała na wyjeździe z Charlotte Hornets. 17 oczek dla Szerszeni wywalczył Frank Kaminsky.

Świetnie zaprezentował się w drugim meczu w nowych barwach Dwight Howard. Nowy center Atlanty Hawks w zaledwie 24 minuty trafił 11 z 15 prób z gry i zakończył mecz z 26 punktami i ośmioma zbiórkami. Jastrzębie pokonały Cleveland Cavaliers 99:93. W ekipie gości nie zagrali liderzy: LeBron James i Kyrie Irving.