NBA preseason: Wizards po raz drugi lepsi od Sixers. 9 punktów Gortata

Washington Wizards po raz drugi pokonali Philadelphia 76ers w meczu przedsezonowym NBA. Tym razem u siebie 100:79. Marcin Gortat wywalczył dziewięć punktów.

Jacek Konsek
AFP

Marcin Gortat spędził na parkiecie 21 minut. Nie otrzymywał wielu podań od kolegów, dlatego też oddał tylko pięć rzutów, z czego trzy znalazły drogę do kosza. Łodzianin zgromadził w sumie dziewięć punktów, do których dołożył trzy zbiórki i asystę. Polski środkowy miał wskaźnik +24, co oznacza, że gdy przebywał w grze Wizards zdobyli 24 punkty więcej od rywala.

Najlepszym graczem meczu okazał się Bradley Beal, autor 22 punktów. Zastępujący kontuzjowanego Markieffa Morrisa Andrew Nicholson skompletował double-double - 11 punktów i 12 zbiórek. Zmiennik Gortata Ian Mahinmi w 15 minut miał siedem punktów i cztery zbiórki.

Czarodzieje zagrali bardzo dobrze w defensywie, pozwalając 76ers na zdobycie zaledwie 79 punktów przy skuteczności 33 proc. Popisem była trzecia kwarta, wygrana 38:24. Beal zdobył wówczas 15 ze swoich 22 punktów.

Wizards z bilansem 2-2 w preseasonie zagrają jeszcze z Kings, Cavaliers i Raptors. Sezon zasadniczy NBA rozpoczną wyjazdowym spotkaniem z Atlantą Hawks.