Nokaut w drugiej kwarcie. Zetkama Doral bez szans w starciu z Sokołem

W zeszłym sezonie Sokół dał się zaskoczyć. Teraz dzięki znakomitej postawie w drugiej odsłonie meczu łańcucianie pokonali na wyjeżdzie Zetkamę Doral aż 90:73.

Bartosz Półrolniczak
koszykarze Sokoła Łańcut Materiały prasowe / Sebastian Maślanka / Na zdjęciu: koszykarze Sokoła Łańcut

Bardzo łatwo było wytypować faworyta sobotniej potyczki. Goście z Podkarpacia mogli pochwalić się bilansem 3-0, natomiast gospodarze nie wywalczyli w tym sezonie jeszcze zwycięstwa. Rewelacja poprzedniego sezonu na zapleczu ekstraklasy to jednak groźny zespół, o czym przekonani się kilka miesięcy temu sami koszykarze Sokoła.

Pierwsze minuty potwierdziły, że nawet faworyt nie będzie miał na parkiecie Zetkamy lekko. Po punktach Aleksandra Leńczuka gospodarze prowadzili 6:0. Sokół szybko dogonił przeciwnika, by znów dać sobie odskoczyć. Walka cios za cios trwała całą kwartę.

Jak się później okazało, kluczowa dla losów spotkania okazała się druga odsłona. Ekipa z Podkarpacia wygrała ten fragment gry aż 34:10! Ostatnie cztery minuty przed przerwą łańcucianie wygrali 22:1 i mogli być pewni swego prowadząc na półmetku 54:33.

Trzeba jednak docenić walecznych gospodarzy, którzy po zmianie stron odrobili część strat i w pewnym momencie zbliżyli się do koszykarzy trenera Kaszowskiego na 10 oczek. To było jednak wszystko, na co tego dnia było stać zawodników Zetkamy.

Ostatecznie Sokół wygrał 90:73 i po czterech kolejkach mimo problemów kadrowych ma na swoim koncie komplet zwycięstw. Kolejny raz wysoką formą błysnął Alan Czujkowski, zdobywca 20 oczek. W szeregach ekipy z Nysy Kłodzkiej wyróżniał się Maciej Muskała, zdobywca 19 punktów.

Warto dodać, że Sokół wygrał wysoko notując przy tym zaledwie sześć asyst. Goście świetnie wykonywali rzuty wolne, trafiając 23/25 prób. Pokonani zaliczyli natomiast aż 14 zbiórek w ataku, ale zagrali bardzo nieskutecznie.

Zetkama Doral Nysa Kłodzko - Max Elektro Sokół Łańcut  73:90 (23:20, 10:34, 26:15, 14:21)

Zetkama Doral: Muskała 19, Bluma 16, Kliniewski 11, Weiss 10, Leńczuk 7, Sanny 7, Kasiński 3, Lipiński 0, Wojciechowski 0.

Sokół: Czujkowski 20, Klima 18, Zywert 13, Sroka 12, Kulikowski 11, Czerwonka 7, Szymański 7, Balawender 2, Inglot 0.