Łukasz Wiśniewski: Trudno było się zmobilizować na trzecią kwartę

Zdjęcie okładkowe artykułu: fot. Dawid Gaszyński

Już po pierwszych dziesięciu minutach meczu z Rosą Radom drużyna Polskiego Cukru Toruń znacząco przybliżyła się do zwycięstwa. - Cieszy to, że zagraliśmy cztery równe kwarty - powiedział po wygranej 86:64 Łukasz Wiśniewski.

[tag=1768]

Polski Cukier[/tag] pokonał w niedzielnym meczu Polskiej Ligi Koszykówki radomską Rosę 86:64, prezentując wyrównany poziom swojej gry przez pełne 40 minut. Satysfakcji z tego powodu nie krył Łukasz Wiśniewski, jeden z najlepszych zawodników na parkiecie hali MOSiR.

- Cieszy mnie to, że zagraliśmy cztery równe kwarty, wszystkie udało nam się wygrać - podkreślił na konferencji prasowej. Zakończona wynikiem 13:28 premierowa odsłona bardzo przybliżyła drużynę z Torunia do końcowego triumfu. - Tak naprawdę od początku kontrolowaliśmy to spotkanie - przyznał rzucający.

Podopieczni Jacka Winnickiego bardzo dobrze rozpoczęli sezon, odnosząc dwie wygrane. W poprzedni weekend pokonali BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 81:74. - Zaczerpnę trochę terminologii z boksu: dobrze nam się gra w roli pretendenta, bo nikt na nas nie stawiał w tych dwóch pierwszych meczach, a je wygraliśmy, grając bardzo dobre zawody, zwłaszcza w Radomiu - zaznaczył 31-latek.

Przeciwko Rosie zdobył 12 punktów, będąc trzecim najlepszym strzelcem swojego zespołu. Trafił wszystkie cztery próby z dystansu. Ponadto miał pięć asyst i dwie zbiórki.

Ekipę z grodu Kopernika wspierała kilkuosobowa grupa sympatyków. - Chciałbym podziękować kibicom, tej garstce z Torunia, która przyjechała i nas dopingowała - powiedział Wiśniewski.

Po dwudziestu minutach prowadzenie Polskiego Cukru wynosiło 19 punktów. - W połowie ciężko było się nastawić psychicznie na trzecią kwartę, bo wiedzieliśmy, że Rosa wyjdzie bardzo zmotywowana i może zacząć rzucać za trzy punkty, co pokazała, od razu trafiając dwukrotnie - odpowiedział obwodowy, zapytany o mobilizację i ewentualne rozluźnienie przy wysokiej zaliczce.

- Pozbieraliśmy się po tym szybko i potem mogliśmy kontrolować tę kwartę. Mobilizacja była ogromna i to był klucz w tym spotkaniu - podał przyczynę zwycięstwa nad Rosą.

Czy jesteś zaskoczona/-y zwycięstwem Polskiego Cukru Toruń nad Rosą Radom?