Druga wygrana beniaminka! Miasto Szkła lepsze od Asseco

Miasto Szkła Krosno coraz lepiej czuje się w Polskiej Lidze Koszykówki. Beniaminek wygrał drugi mecz z rzędu, pokonując na wyjeździe Asseco Gdynia 83:70.

Jacek Konsek
PAP / Adam Warżawa

- Mam bardzo charakterny zespół - mówił po historycznym, pierwszym zwycięstwie w Polskiej Lidze Koszykówki trener Miasto Szkła Krosno Michał Baran. Jego podopieczni potwierdzili tę opinie i wygrali już drugi mecz w swoim trzecim występie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Tym razem okazali się lepsi od Asseco Gdynia, triumfując na wyjeździe 83:70.

To pierwsza, historyczna wygrana podkarpackiego zespołu poza Krosnem w PLK. Goście nie mogli jednak nie wykorzystać tak słabej postawy Asseco Gdynia, które przed spotkaniem było faworytem tego starcia. Tymczasem już w premierowej kwarcie Miasto Szkła pokazało, że nie będzie chłopcem do bicia i pewniakiem do spadku.

Niespodziewanie w pierwszej piątce pojawili się Patryk Pełka i Filip Małgorzaciak i to oni zdobyli pierwsze 10 punktów dla krośnian. Chwilę potem było już 24:8 dla gości - ten moment okazał się kluczowy dla dalszych losów spotkania. Seryjne trójki przyjezdnych i nieporadność gospodarzy spowodowały, że ekipa trenera Barana w pełni kontrolowała wydarzenia na parkiecie.

Po przerwie piąty bieg wrzucił Kareem Maddox. Zaczął punktować pod koniec trzeciej kwarty, lecz zdołał zgromadzić aż 18 punktów, zostając tym samym najlepszym strzelcem Miasta Szkła. Amerykanin miał też siedem zbiórek. Chris Czerapowicz zanotował drugie z rzędu double-double, notując 15 punktów i 11 zbiórek.

Warto dodać, że świetnie w drużynie gości spisali się Polacy. Pełka zgromadził 12 punktów przy skuteczności 4/5, Jakub Dłuski miał osiem punktów, siedem zbiórek i aż pięć asyst, z kolei Szymon Rduch dołożył osiem punktów i dwie asysty.

W zespole Asseco jedynie Krzysztof Szubarga i Filip Matczak spisali się na przyzwoitym poziomie. Obaj zdobyli 37 punktów, lecz nie otrzymali dostatecznego wsparcia od reszty zespołu.

Asseco Gdynia - Miasto Szkła Krosno 70:83 (13:26, 18:19, 17:15, 22:23)

Asseco: Krzysztof Szubarga 19, Filip Matczak 18, Przemysław Żołnierewicz 9, Roman Szymański 6, Bartosz Jankowski 6, Marcel Ponitka 5, Filip Put 4, Piotr Szczotka 3, Wojciech Czerlonko 0.

Miasto Szkła: Kareem Maddox 18, Chris Czerapowicz 15, Patryk Pełka 12, Royce Woolridge 10, Szymon Rduch 8, Jakub Dłuski 8, Dariusz Oczkowicz 4, Filip Małgorzaciak 4, Dawid Bręk 3, Dariusz Wyka 1.