Darnell Jackson: Mecz z PAOK-iem był niewiarygodny!

Środkowy Rosy Radom przyznał, że środowy, wygrany po trzech dogrywkach mecz z PAOK-iem Saloniki w ramach Basketball Champions League był najbardziej emocjonującym spotkaniem, w jakim brał udział w swojej karierze.

Piotr Dobrowolski
W środowy wieczór Rosa odniosła historyczne, pierwsze zwycięstwo w Basketball Champions League, pokonując w hali MOSiR PAOK Saloniki 93:85. Spotkanie dostarczyło niesamowitych emocji, kończąc się dopiero po trzech dogrywkach. Dla wielu zawodników obu drużyn, w tym Darnella Jacksona, był to najbardziej emocjonujący mecz w karierze.

- To był niewiarygodny pojedynek. Pierwszy raz zdarzyło mi się zagrać aż trzy dogrywki - przyznał center, który walczył z całych sił pod obydwoma koszami, wielokrotnie lądując z impetem na parkiecie po starciach z rywalami.

- Bardzo wierzyliśmy w nasze umiejętności. Kapitalne zawody zanotował Tyrone Brazelton - podkreślił Amerykanin, zwracając uwagę na 36 punktów zdobytych przez kolegę z zespołu. Z kolei sam Jackson zapisał na swoim koncie 12 "oczek", notując skuteczność 5/12 z gry.

Na uwagę zasługuje przede wszystkim jego gra na atakowanej tablicy. Zebrał bowiem aż siedem piłek w ofensywie. Ponadto miał dwie asysty i dwa bloki.

W bardzo ważnym fragmencie wstrzelił się Damian Jeszke, który wcześniej pudłował. - Nasi zawodnicy trafili dwie niezwykle ważne "trójki" w kluczowych momentach - Amerykanin przypomniał także rzut z dystansu Gary'ego Bella. - Trener świetnie nas przygotował. Powtarzał, abyśmy byli skupieni i walczyli z całych sił o zwycięstwo. Wspieraliśmy się nawzajem i wygraliśmy - Jackson docenił pracę Wojciecha Kamińskiego.

Czy Rosa Radom awansuje do kolejnej fazy Basketball Champions League?