NBA preseason: Świetny Gortat na zakończenie przygotowań!

16 punktów, osiem zbiórek i trzy bloki to dorobek Marcina Gortata z ostatniego meczu przedsezonowego w NBA. Washington Wizards pokonali Toronto Raptors 119:82.

Jacek Konsek
Getty Images / Ezra Shaw

To był najlepszy występ Marcina Gortata w meczach przedsezonowych. Choć przeciwko Sixers zdobył 17 punktów, to w piątkowym spotkaniu był niemalże nieomylny. Trafił siedem z ośmiu prób z gry, co dało w sumie 16 punktów. Do tego dołożył osiem zbiórek i trzy bloki. Łodzianin miał wskaźnik +30, co oznacza, że w ciągu 28 minut jakie spędził na parkiecie, gospodarze zdobyli 30 punktów więcej od rywala.

Po raz pierwszy w meczach przygotowawczych trener Scott Brooks skorzystał ze wszystkich swoich podstawowych graczy. Jakość bry widoczna była już w premierowej odsłonie, kiedy to Czarodzieje trafili 14 z 19 rzutów z gry, wygrywając tę cześć 39:23. Stołeczny zespół swoją dominację potwierdził po przerwie - trzecia kwarta 28:10 ostatecznie zakończyła emocje.

Każdy z graczy pierwszej piątki zdobył co najmniej 15 punktów dla Wizards. Po 19 mieli Markieff Morris i Bradley Beal. Ten drugi miał też dziewięć asyst, dwie mniej niż John Wall, który zapisał na swoim koncie także 15 oczek i siedem zbiórek.

Gortat wystąpił we wszystkich siedmiu meczach przedsezonowych Wizards, zdobywając średnio 9,7 punktu i 6,1 zbiórki. Jego zespół wygrał w tym czasie cztery spotkania. Początek sezonu zasadniczego z wtorku na środę w nocy. Wizards pierwsze starcie rozpoczną w piątek nad ranem przeciwko Atlancie Hawks.

Golden State Warriors pokonując Portland Trail Blazers 107:96 zakończyli preseason z najlepszym bilansem - 6-1. Stephen Curry i Kevin Durant dali popis możliwości strzeleckich, zdobywając w sumie aż 63 punkty. Choć żaden z nich nie przebywał na parkiecie dłużej niż 30 minut, to zdążyli trafić 13 trójek!