Przeciętna Meritumkredyt Pogoń Prudnik zwyciężyła w Krakowie

W ostatnim meczu 6. kolejki I ligi koszykarze Meritumkredyt Pogoni Prudnik po przeciętnej grze pokonali na wyjeździe AZS AGH Kraków 75:72. Było to ich czwarte zwycięstwo w sezonie a beniaminek pozostał z jednym tryumfem.

Patryk Neumann
Materiały prasowe / Pogoń Prudnik

Pierwsza połowa pojedynku w Krakowie tylko pozornie była wyrównana. Świadczy o tym wynik (38:40). W praktyce przez większość tego czasu to gospodarze przeważali. AZS AGH zaczął świetnie. Tomasz Zych rozdał trzy asysty, a jego koledzy skutecznie wykańczali akcje i prowadzili 10:3. Pierwszą kwartę beniaminek zdołał jeszcze wygrać, ale roztrwonił większość przewagi.

Jeszcze lepszą sytuację mieli Akademicy w kolejnej odsłonie. Bardzo dobrą zmianę dał Jakub Krawczyk, a jego team wygrywał nawet 36:23. Później jednak kompletnie się zaciął. Stracił 15 "oczek" z rzędu i na przerwę schodził z dwupunktowym deficytem. W Meritumkredyt Pogoni pozytywnie zaskoczył Mateusz Moczulski.

W trzeciej części to krakowianie wystąpili w roli goniącego. Słabo zaczęli, ale po kolejnych udanych zagraniach Krawczyka wrócili na prowadzenie. Nierówna walka falujących ekip trwała, więc do samego końca.

Większe doświadczenie przechyliło szalę na korzyść Meritumkredyt Pogoni Prudnik. AZS AGH Kraków miał zbyt wiele przestojów. Pomimo tego faktu oraz fatalnej skuteczności z linii rzutów wolnych (8/18) gospodarze jeszcze w ostatniej minucie liczyli się w walce o zwycięstwo. Przyjezdni rozdawali im kolejne prezenty a trener Wojciech Bychawski prosił o przerwy, żeby lepiej ustawić swoich podopiecznych.
Pomimo walki i ambitnego pościgu doprowadzić przynajmniej do dogrywki się nie udało. W ostatnich minutach swojej drużynie starał się pomagać doświadczony strzelec, Kamil Sulima. Chybił jednak wszystkie trzy próby z za linii 6,75 metra. Ten koszykarz po zeszłotygodniowym wyjeździe do Kołobrzegu był jednak chory, więc można go usprawiedliwić. Na wyróżnienie wśród gospodarzy zasłużyli za to Krawczyk, który zdobył 20 punktów i Bartosz Wróbel, zdobywca 16 "oczek".

Liderem Meritumkredyt Pogoni był niezawodny Tomasz Prostak. Czołowy snajper I ligi do 17 punktów dołożył także siedem asyst i sześć zbiórek. Dobrze spisali się również Patryk Nowerski oraz Moczulski. Obaj rzucili po 14 "oczek".

AZS AGH Kraków - Meritumkredyt Pogoń Prudnik 72:75 (22:19, 16:21, 21:16, 13:19)

AZS AGH: Krawczyk 20, Wróbel 16, Maj 9, Kalinowski 7, Podworski 6, Szumełda-Krzycki 6, Wasyl 5, Zych 2, Zgłobicki 1, Borówka 0, Sulima 0.

Meritumkredyt Pogoń: Prostak 17, Moczulski 14, Nowerski 14, Mroczek-Truskowski 10, Nowakowski 10, Bogdanowicz 6, Bartkowiak 2, Kujon 2.