Powrót po dwóch sezonach i porażka po dwóch dogrywkach

Dwa sezony czekali fani w Polkowicach na powrót Euroligi i po otwarciu mogą być usatysfakcjonowani dawką koszykówki na najwyższym poziomie. Co prawda CCC przegrało z Uniqa Sopron 90:82, jednak emocje sięgnęły zenitu.

Krzysztof Kaczmarczyk

Na ponowne przywitanie z Euroligą fani w Polkowicach otrzymali zamiast standardowych 40 minut ciekawej rywalizacji aż 50 i jedynym akcentem, który potoczył się nie po ich myśli, był końcowa porażka Pomarańczowych.

Gospodynie w czwartej kwarcie zaliczając run 12:0 objęły prowadzenie 63:51. Przyjezdne na odwrócenie losów meczu miały 4 minuty i zdołały to zrobić, a duża w tym zasługa Yvonne Turner. Jej dwie trójki okazały się bardzo pomocne w doprowadzeniu do remisu i dogrywki.

W niej ponownie do ataku ruszyła Turner, zdobywając sześć punktów z rzędu. Tym razem to CCC goniło wynik, a równo z końcową syreną punkty zdobyła Marija Rezan doprowadzając do kolejnego remisu, a tym samym drugiej dogrywki.

Tym razem koszykarki z Sopronu nie popełniły już podobnego błędu. Stosunkowo szybko wypracowały sobie kilka punktów przewagi, a trójka Cayli George na pół minuty przed końcem ostatecznie przesądziła losy spotkania.

CCC przegrało, ale nie ma się czego wstydzić. Niesamowity mecz rozegrała Rezan, na koncie której pojawiło się 27 punków i aż 23 zbiórki! Debiut w polkowickim teamie zaliczyły natomiast Brittany Boyd i Isabelle Harrison. Tym koszykarkom potrzebny jednak jest czas na zgranie.

Po stronie triumfatorek szalała Turner. Znana z występów w Wiśle Can-Pack Amerykanka zaaplikowała Pomarańczowym aż 33 oczka, do czego dołożyła 10 asyst, 7 zbiórek i cztery przechwyty.

W pozostałych meczach grupy B Perfumerias Avenida sensacyjnie ograło UMMC Jekaterynburg, z kolei w Bourges poległa ekipa ESBVA-LM. W czwartek natomiast dojdzie do konfrontacji

CCC Polkowice - Uniqa Sopron 82:90 (17:21, 16:20, 16:8, 16:16, d1. 13:13, d2. 4:12)