Cenna wygrana zespołu Waczyńskiego. Polak miał swój wkład w wygraną

Unicaja Malaga z Adamem Waczyńskim w składzie pokonała na własnym boisku Baskonię Vitoria Gasteiz 82:72. Dziewięć punktów do dorobku drużyny dorzucił reprezentant Polski.

Karol Wasiek

Unicaja Malaga kontynuuje zwycięską passę w meczach ACB. Po dwóch porażkach na początku sezonu - z Realem Madryt i Mann Saragossą - drużyna z Andaluzji podniosła się i w niedzielę odniosła już czwarte zwycięstwo z rzędu.

Tym razem ekipa Joany Plazy pokonała w prestiżowym spotkaniu uczestnika Euroligi, Baskonię Vitoria Gasteiz 82:72. O losach spotkania zadecydowała pierwsza połowa, którą gospodarze wygrali aż 39:22.

Swój wkład w wygraną miał Adam Waczyński. Reprezentant Polski zdobył dziewięć punktów (1/3 za dwa, 2/3 za trzy, 1/4 za jeden) w ciągu 18 minut spędzonych na parkiecie. Zawodnik do swojego dorobku dorzucił trzy zbiórki.

Zespół z Andaluzji z bilansem 4:2 zajmuje siódme miejsce w ligowej tabeli.

Unicaja Malaga - Baskonia Vitoria Gasteiz 82:72 (22:14, 17:9, 19:27, 24:22)

Czy Unicaja Malaga zdobędzie medal w lidze ACB?