BCL: A.J. Slaughter nadal w formie i pierwsza wygrana SIG Strasbourg

A.J. Slaughter był jednym z najlepszych zawodników SIG Strasbourg. Jego zespół odrobił ogromną stratę w meczu z Telent Oostende, by wygrać ostatecznie aż 74:64. Reprezentant Polski był jednym z głównych autorów tego triumfu.

Krzysztof Kaczmarczyk
AJ Slaughter WP SportoweFakty / A.J. Slaughter

Reprezentacyjny rozgrywający A.J. Slaughter notuje w ostatnim czasie serię bardzo dobrych występów w barwach drużyny SIG Strasbourg. Nie inaczej było w meczu 3. kolejki Basketball Champions League.

Konfrontacja z drużyną Telenet Ostenda na początku nie układała się po myśli francuskiego zespołu. Co prawda Slaughter od początku grał bardzo dobrze, ale jego team w pierwszej połowie niemal nie istniał.

Na drugą połowę gospodarze wychodzili przegrywając 25:42 i wydawało się, że to spotkanie jest nie do odratowania. Slaughter z kolegami ruszyli jednak do ataku, a w trzeciej ćwiartce okazali się lepsi od swoich rywali aż o 20 oczek! W decydującej części meczu poszli za ciosem wygrywając ostatecznie 74:64.

Slaughter bez wątpienia był jedną z kluczowych postaci dla wtorkowego zwycięstwa. Na parkiecie reprezentant Polski spędził niemal 32 minuty, w czasie których wywalczył 15 punktów (4/5 za 2, 2/5 za 3 i 1/1 z linii rzutów wolnych), co dało mu miano drugiego strzelca zespołu.

Do tego dorobku dołożył jeszcze po cztery asysty i przechwyty (najwięcej w zespole) oraz jedną zbiórkę.

Tym samym koszykarze SIG Strasbourg mogli cieszyć się z pierwszego triumfu w BCL. Rywale z kolei ponieśli trzecią kolejną porażkę.