Euroliga: CCC oddało wygraną w czwartej kwarcie

CCC Polkowice było o krok od pierwszej wygranej w Eurolidze, ale wszystko zmieniło się w czwartej kwarcie. W niej podopieczne Wadima Czeczuro zdobyły zaledwie 3 punkty i przegrały ostatecznie z Tango Bourges Basket 65:60.

Krzysztof Kaczmarczyk
PAP / Maciej Kulczyński

Ekipa dowodzona przez Wadima Czeczuro od początku była skazywana na porażkę na trudnym francuskim terenie. CCC jednak zaskoczyło i od początku to właśnie polski zespół nadawał ton rywalizacji.

Jedenaście punktów przewagi po trzech ćwiartkach śmiało pozwalało myśleć, że w Bourges można marzyć o sukcesie i pierwszej wygranej w rozgrywkach. Niestety ostatnie dziesięć minut w wykonaniu polkowiczanek było dramatyczne.

Przegrana przez Pomarańczowe 19:3 czwarta kwarta zniweczyła cały trud meczu w Bourges. Gospodynie w ostatniej ćwiartce zdołały odmienić losy spotkania przechodząc szybko drogę z piekła do nieba.

Katem CCC okazała się Johannah Leedham. Była zawodniczka gorzowskich Akademiczek zapisała na sowim koncie 18 punktów i była najskuteczniejszą koszykarką spotkania.

Wśród polkowiczanek ponownie najskuteczniejsza okazała się Marija Rezan, a niezły występ zaliczyła Isabelle Harrison.

Postawa Harrison i Brittany Boyd to największe pozytywy w grze CCC. Ta druga w środę zapisała na swoim koncie m.in. 7 asyst, co było najlepszym wynikiem w zespole. Łącznie Pomarańczowe zaliczyły ich 12.

Dla polkowiczanek była to druga przegrana w bieżących rozgrywkach Euroligi kobiet.