Hiszpania: drużyna Gielo lepsza od Waczyńskiego

Unicaja Malaga z Adamem Waczyńskim przerwała serię czterech zwycięstw z rzędu. Lepszy okazał się Joventut Badalona z Tomaszem Gielo w składzie, który triumfował 82:79.

Jacek Konsek

Polacy nie należeli jednak do głównych bohaterów niedzielnego widowiska. Tomasz Gielo spędził na parkiecie dziewięć minut i nie zdobył żadnego punktu. Miał 0/3 z gry, zanotował również zbiórkę. Nieco lepiej spisał się Adam Waczyński, który zapisał na swoim koncie pięć punktów i zbiórkę. "Waca" miał jednak problemy z przewinieniami - złapał ich cztery, dlatego też w grze przebywał tylko 11 minut.

Luka Bogdanović zgromadził 15 punktów i miał cztery zbiórki dla Joventutu. Oczko mniej dołożył Albert Sabat. Carlos Suarez z 16 punktami i pięcioma asystami był najlepszym graczem gości. 15 oczek i siedem zbiórek dołożył Dejan Musli.

Unicaja przegrała po raz pierwszy po serii czterech kolejnych zwycięstw. Ekipa z Malagi legitymuje się bilansem 4-2, z kolei Joventut ma 2-4.

Divina Seguros Joventut Badalona - Unicaja Malaga 82:79 (22:24, 26:16, 15:24, 19:15)