Dopiero wystartowali, a już mają problemy. Drużyna Marcina Gortata w tarapatach!

Mimo że koszykarze Washington Wizards rozegrali dopiero pięć meczów nowego sezonu, to w zespole już mają powody do obaw. Stołeczna drużyna przegrała bowiem aż cztery spotkania. To najgorszy start ekipy Marcina Gortata od czterech lat.

Patryk Kurkowski
PAP/EPA / ERIK S. LESSER
Zajmują przedostatnie miejsce w Konferencji Wschodniej. Za nimi plasuje się tylko Philadelphia 76ers, która nie zaznała jeszcze smaku wygranej. Tak, podopieczni Scotta Brooksa są w tarapatach. Z każdą porażką w coraz większych.

Już w poprzednim sezonie Wizards, dowodzeni wtedy przez Randy'ego Wittmana, zawiedli, gdyż nie zdołali awansować do fazy play-off. Tyle tylko, że początkowo nic na to nie wskazywało. Czarodzieje mieli całkiem udany start, gdyż w pięciu starciach zapisali na swoje konto trzy zwycięstwa. W kolejnych tygodniach bywało już różnie, a ostatecznie rundę zasadniczą zakończyli z bilansem 41-41. To było za mało, żeby znaleźć się w ósemce.

Za jeden z głównych problemów stołecznego zespołu uchodzi defensywa oraz niewielkie wsparcie zmienników. Wizards rzeczywiście tracą sporo punktów (średnio 103,8 na mecz), a dodatkowo mają problem w drugich połowach. Dotąd ani razu (wliczając dogrywkę w starciu z Memphis Grizzlies) po przerwie nie byli lepsi od swojego przeciwnika. Za to aż trzykrotnie prowadzili po 24 minutach, a w pozostałych dwóch przypadkach ich strata była niewielka.

To nie zwiastuje dobrego sezonu w wykonaniu "Czarodziei". W końcu zanotowali oni najgorszy start w rozgrywkach od czterech lat. Wówczas na otwarcie doznali oni dwunastu porażek z rzędu. Rozgrywki zakończyli za to z kiepskim bilansem 29 wygranych i 53 przegranych. Rok później do drużyny dołączył Marcin Gortat, a Wizards awansowali do fazy play-off.

Co gorsza, graczom Brooksa nie będzie wcale łatwo się pozbierać. W najbliższym czasie zagrają oni wprawdzie trzy mecze we własnym obiekcie, ale z dość wymagającymi i ofensywnie grającymi rywalami. Na deser czeka ich starcie z Cleveland Cavaliers, czyli mistrzami NBA i zarazem jedyną niepokonaną ekipą w stawce.